.

10Gtek РК Авион модул Мини 360 DC-DC 4.75 V-23V да 1V-17V Buck конвертор чекор надолу модул, Пакување од 10
Неодамнешно

Користете integrally моделирани моќ inductor и синхрони rectifier контрола чип, помали и поефикасни.Добро излезна ст�

Префрлување Конвертор, Алуминиум Конвертор на Напон Моќ Трансформатор за Радио за Компјутерски Проект(S-480-48(48V/10A/480W)
Неодамнешно

Прекинувач за напојување возачот адаптерот поседува и голема работна ефикасност и ниска DC бран.Прекину

Xp Моќ Изолирани Одбор Планината Dc/dc Конвертор, Натопи, Преку Дупка, Фиксна, 36 V, 9 V, 2 Rohs Согласност:
Неодамнешно

Цена За : Each Order Единица : Секој 1 DC / DC Конвертор Монтажа : : Преку Дупка DC / DC Конвертор Излез Тип на : : Fixed D

300W 10A CC CV Постојан Струја Прилагодливи Buck Конвертор Модул
Неодамнешно

Конверзија ефикасност : до околу 95%; Текст 24 V Излез 12 V 6 A околу 50m V Температурата на работа : Индустриски о

Моќ ЕДЕН LWN1601-6E AC-DC и DC-DC DIN-Железнички Конвертор Конвертирате Одберете
Неодамнешно

Состојба : Нова Отворите Кутијата 100% Вистински Производ ќе го добиете она што го гледате на сликите.Цена

Aexit 5 Парчиња Батерии, Полначи & Додатоци 5.5mmx2.1mm Машки DC Моќност Џек Конектор Приклучок за Моќ Конвертори
Неодамнешно

Име на производ : DC Моќност Конектори;Конектор Тип : 5.5x2.1mm Машки Џек.Вкупната Димензија : 45 x 10мм / 1.8" x 0.4" (L

Тековната За Напон Модул Сигнал Конверзија Климатизација sync модул 2 доведе
Неодамнешно

Тековната сигнал за земање отпорник со висока прецизност боја прстен на корозија, висока прецизност, те

Aliotech 4Pcs 5V Микро USB, 1A 18650 TP4056 Литиум Батерија на Полнење Одбор со Заштита Полначот Модул
Неодамнешно

Микро usb литиум батерија на полнење одбор со overcharge, overdischarge и прекуструјна заштита.Влезен Напон : DC5 V,Полн

BiuZi Заштита Одбор на 10-ТИ 36V 30A Li-ion Мобилен 18650 BMS PCB Батеријата Заштита Одбор со Рамнотежата Функција
Неодамнешно

【Апликација】заштита одбор е за 10 серија мобилен Liion батерии, може да се користи за 3.7 V ternary батерии, манг

DROK DC/DC Зголеми Конвертор 12-60V до 12-80V Чекор-up Напонски Регулатор 600W Авто Напојување Трансформатор
Неодамнешно

Црвениот LED показател ќе светло кога модул е моќ; Објектот е опремен со топлина мијалник.Усвојува 1 mm dualж�

KNACRO 36V 48V (30-58V) да 24V 2A 48W DC-DC Водоотпорен Зголеми Конвертор Автоматско Чекор Надолу Напонски Регулатор
Неодамнешно

Водоотпорен и неизолирани зголеми конвертор модул за конвертирање 48 V (3060 V) да 24 V;.Влезен Напон е 30 V60 V и и

ECOTREES Патнички Адаптер и Конвертор на напон 220v да 110v Сет на 2 /Патнички Адаптер (ЕУ
Неодамнешно

Приклучок тип конвертирате адаптер од 200v(еу да кореја) да 110v НИ тип / Направени во кореја.Приклучок тип C

ДИК Америка Модел 680 CE DC-DC Конвертор - 12V да 24V Висока Моќност DC-DC Конвертор - 960 Watts на Излезна
Неодамнешно

КАКО РАБОТИ : Ова DCDC конвертор преобразува напони прави можно инсталација на опрема дизајнирани да рабо

HI-Линк HLK-20M12 AC-DC 220 V за 12V 20w Чекор Надолу Напојување на Модулот Интелигентни Домаќинство Прекинувач
Неодамнешно

Ултратенок, мали, индустрија е најмалиот обем.Универзална универзална влезниот напон (90 ~ 265 Vac).Ниска бра

10PCS XL7007E1 XL7007 antihydrated DC Моќност Конвертор Нови Оригинални СОП-8
Неодамнешно

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

AC 110V/220V да 24V DC 2A 48W Напојување Трансформатор Прекинувач,MKASYON AC/DC Префрлување Адаптер Конвертор
Неодамнешно

Влезен напон : AC 110 V / 240 V, на излезна моќност : 24 V DC 2 A 48 W.Излезниот напон е прилагодлив 10%.Безбедносни кара�

AC 125V 15A НИ Plug 1 до 3 Начини Моќ Конектор за Адаптер Конвертор Штекер Бела
Неодамнешно

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

LIVISN 5V 8A DC-DC USB Полнење Модул 9V 12V 24V (8-35v) да 5V 5A 4-USB Порта во Исто време Излез за Мобилни
Неодамнешно

Неизолирани синхрони исправање чекор надолу напојување модул 4Канал независни посветен задолжен за уп�

2 парчиња многу Rs232 да TTL Сериски Конвертор Модул db9 Конектор rs232 да TTL Конвертор
Неодамнешно

VCC : DC 3 V5.5 V GND : Поврзете се на GND.TXD : Поврзете со MCU.RX.RXD : Поврзете со MCU.TX.CTS : Поврзете со MCU.CTS РТС : Поврзете с�

5S 21V 4.2 V Биланс на Функција за Заштита на Одборот 68mA 5S Избалансирани Модул BMS PCB,7S
Неодамнешно

3 S 4 S 5 S 6 S 7 S 8 S 4.2 v liion balancer одбор 18650 liion balncing целосна наполнетост на батеријата рамнотежа одбор.Тип : Напон

Се Одвои Зелена Одвои Коцки Стакло Храна Контејнери, Еден, Малина
Неодамнешно

Силикон печат спречува протекување и паметни брави се лесно да се отвори.Стакло ќе не дамка.Одат од замр

1000W 0-80V 0-12.5 Сегашните и Напон Прилагодливи Напојување Тековната ограничување Префрлување Напојување 80V
Неодамнешно

Излезниот напонски опсег : 080 V континуирано прилагодливи, може да се прилагоди за да 82 V, максимална изл�

JOVNO 3V 1А Напојување 3W Адаптер Кабелот 100-240V AC да DC 3 Volt 1amp 0.8 На 0.5 A 450mA Конвертор Трансформатор
Неодамнешно

【Моќ Спецификации】 Текст : AC 100 V240 V 50 / 60 Hz; Излез : наизменична СТРУЈА 3 V, 1 A 3 W MAX; DC plug големина е 5.5 мм x 2,5 mm.

KAIXWAN QWE30 USB QC3.0 QC2.0 DC-DC Buck Конвертор Полнење Чекор Надолу Модул 6-32V 9V 12V 24V да Брзо Брз Полнач
Неодамнешно

Погоден за разни електронски проекти.Возење снимачот за напојување.Соларни панел за мобилен телефон по

menfad 5A 60W Висока Ефикасност Чекор Надолу Моќ Напон Конвертор Адаптер Трансформатор Редуктор Регулатор на
Неодамнешно

Може да одговори на потребата од низок притисок, висок тековната rectifier.Топлината е исклучително низок и

Teror Чекор Надолу Модул,DPS3012/DPS5015/DPS5020 Прилагодливи Чекор Надолу Регулирани LCD Дигитален Напојување(DPS3012)
Неодамнешно

【Мултифункционален】Овој константен напон и постојан струја програмабилни контрола напојување на мод

Nitrip AC220V 2.2 KW Променлива Фреквенција Инвертер Диск Брзина Контролер со Безжичен Далечински Управувач
Неодамнешно

Направени од пламен retardant пластични материјали за издржливост.Може да се инсталира на ѕид без преземање

1Pcs Нови 6Es7 321-1FH00-4AA2 Модул
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

ЗНАЧИ ДОБРО HEP-320-24 24V 13.34 НА 320.16 W Единствен Излез Префрлување Напојување Суровата Средина
Неодамнешно

Универзални AC влез 90~305 VAC.Висока ефикасност до 96%.Fanless дизајн, ладење страна на слободен воздух конвекциј

10PCS Оригинални Вистински Печ LNK304DN-TL SOIC7 Switch Моќ чип AC/DC Switch Конвертор
Неодамнешно

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

10PCS Нови Оригинални XB8089G Печ СОП-8 Литиум Батерија Заштита чип Менаџмент на Енергија
Неодамнешно

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

10PCS Нови Оригинални XL1583E1 Печ СОП-8 XL1583 DC-DC Напон Конвертор Напојување
Неодамнешно

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

1Pcs Сосема Нов W2DYS-24AA-Р Брза Испорака
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

1Pcs Користи OSE5KN-6-12-108 Енкодер
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Европскиот во САД Приклучок Адаптер, ANKCE Европа во САД Патување Plug Конвертор, Американски Штекер Приклучок
Неодамнешно

Многу погоден за патување и за домашна употреба : ултрамали димензии се вклопува цврсто да се осигурате

DCMWX Ниска потрошувачка на енергија buck напон конвертори НОВИ 36V станува да 24V чекор надолу автомобил моќ
Неодамнешно

*НОВИ Ниска потрошувачка на енергија buck Напон Конвертори * Само статична Струја : Помала или еднаква на 0.

DCMWX Ниска потрошувачка на енергија buck напон конвертори НОВИ 12V24V се трансформира 4.2 V чекор надолу автомобил
Неодамнешно

*НОВИ Ниска потрошувачка на енергија buck Напон Конвертори * Само статична Струја : Помала или еднаква на 0.

DCMWX buck напон конвертори 48V36V се трансформира за да 9V чекор надолу автомобил моќ инвертери Текст DC30V-58V
Неодамнешно

Влезен Напон : DC48 V36 V (30 V58 V DC) ; Излез : наизменична СТРУЈА 9 V15 A MAX; Неизолирани DC / DC Моќност Конвертор.Напра

SprintBooster SBMI0003S Перформанси Надградба Моќ Конвертор, 1 Пакет
Неодамнешно

3 забрзување режими (off (исклучено, Спорт и трки) 36 забрзување програми (18 прирачник & 18 автоматско преноси

Ротари Фаза Конвертор 5 HP 1 до 3 Фаза - CNC Екстремни Должност Американски Направени ADX5F| Може да Започне
Неодамнешно

Најдобро за : 2.5 HP голема инерција / триење товари како што Пумпи, Вентилатори, Компресори, Компресори, Пр�

Конвертор на напон Универзална 220 да се 110V 5000W Моќ Конвертор Чекор До & Чекор Надолу Напонски Трансформатор
Неодамнешно

✤ ЛЕСНО ДА се ЗАПОЧНЕОваа премија и високо функционална трансформатор конвертор има мекаstart коло е вгр�

1Pcs Нови LD471450 Моќ Модул
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Значи Добро Оригиналната SD-50C-24 Затворени Единствен Излез DC-DC Конвертор 24V 2.1 A
Неодамнешно

2 : 1 широк влезниот опсег 1500 VAC I / O изолација.Вграденво EMI филтер, ниска бран на бучава 100% полно оптоварува

Eujgoov Напонски Регулатор Модул Напонски Регулатор за Автоматско Прилагодување Генератор Додатоци 110/220VAC
Неодамнешно

Безбедност : модулот е под?фреквенција заштита, мека?започнете напон рампата и повеќе безбедност.Добри �

Meiyya Патнички Адаптер, Адаптер Приклучок Анти‑Шок за Адаптер за Напојување на Додатоци(Бела)
Неодамнешно

Мултинационалните патување конвертор адаптер, анти‑шок, гром доказ заштита, безбеден и сигурен.Повеќе

10一30V да 5V 8A DC一DC 6 USB Напојување Конвертор со Висока Моќ Автомобил Моќ на Регулаторот Модул
Неодамнешно

Текст : 10 V一30 V.Излез : 5.3 V 8 A.Влез порта : 5.5*2.1 Женски интерфејс, Компатибилен со 5.5*2.5 (Линија главата директ

16 Канал Реле Модул 16 Канал Интерфејс Одбор 16 Канал Реле Одбор Изолиран Тип за Моќ, Контрола на Електроника(DC24V)
Неодамнешно

Корисниците можат да изберат за контрола на нивото на реле, која може да биде на високо ниво се повлече и

1Pcs Нови DD200KB220 Моќ Модул
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DROK 200158 DC-DC Водоотпорен Автомобил Зголеми Моќта Конвертор 12V да 24V 12A Напонски Регулатор 288W Volt
Неодамнешно

Усвојува увезени компоненти и синхрони исправање технологија, така што има доволно моќ и Стабилни перф�

Регулатор на напон, 10Pcs/Многу L7805 LM7805 7805 Регулатор на Напон Излез 5V 1.5 А, Линеарна Позитивни Фиксни,
Неодамнешно

????【ВО ОБРАТНА ДЕФЕКТ】На напонски регулатор е во обратна дефект, во рамките на одреден,сегашниот опсег

AC/DC Адаптер Компатибилен со HP TouchSmart 320-1022la Сите-во-Едно КОМПЈУТЕР Компјутер Напојување Кабелот Кабелот
Неодамнешно

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

1Pcs Нови PAH150S48-5 Dc/Dc Конвертор
Неодамнешно

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

NOYITO AC да DC Прецизност Buck Напојување на Модулот AC 110V 100V-264V да 3.3 V 1А Изолирани Чекор Надолу DC
Неодамнешно

Изолирани Прецизност Buck Напојување на Модулот ,Широк напон спектар на текст со преоптоварување, крато�