.

.

DEWALT DW5720 7/8 Инчи до 17-Инчен од 22-Инчен 2 Машина Spline месо тело Ротари Чекан Малку

DEWALT DW5720 7/8 Инчи до 17-Инчен од 22-Инчен 2 Машина Spline месо тело Ротари Чекан Малку

DEN 1247.52
Количината на стоката

РОК КАРБИД совет зголемува карбид површината за контакт за подолго малку живот.U-flute чисти остатоци излезе за брзо, ефикасно дупчење.Отворете главата дизајн канали прашина во флејта за побрзо дупчење.Дијаметар : 7/8 инчи; употреблива должина : 17 инчи; вкупна должина : 22 инчи.Вклучува една 2-машина spline месо тело ротари чекан малку.На DEWALT DW5720 Две-Машина Spline месо тело Ротари Чекан Малку се карактеризира со висок квалитет на волфрам карбид две машина главата со Камен Карбид совет за лесно дупчење.Неговата У-flute дизајн канали далеку остатоци побрзо, па за дупчење не е само полесно, но исто така и повеќе прецизни.Закорави челик тело штити од оштетување за време, дури и на најтешките работни места.Дијаметар : 7/8 инчи; употреблива должина : 17 инчи; вкупна должина : 22 инчи Од Производителот Највисок квалитет на волфрам карбид 2 машина главата.Голем flute пристап за подобро прашина екстракција и подолг живот.Двојно flute дизајн дава побрзо прашина екстракција и побрзо дупчење.Појачани-челик annealed core за дополнителна сила и вртежен момент заштита намалува кршење.Големина : во 7/8.x 17 во.x 22.

R

Слични производи