.

.

GOSHYDA М. 2 NVME Адаптер Картичка, M. 2 NVME SSD да PCIE X16 Адаптер Конвертор Картичка Проширување Одбор

GOSHYDA М. 2 NVME Адаптер Картичка, M. 2 NVME SSD да PCIE X16 Адаптер Конвертор Картичка Проширување Одбор

DEN 270.96
Количината на стоката

➤ Компатибилен со било кој оперативен систем (под услов оперативен систем мора да биде компатибилна со вашиот хард диск). ➤ Целосна висина на шасијата панел може да бидат конектирани на десктоп, лесен за употреба. ➤ Промена на брзината и други атрибути, само промена на интерфејс тип, без било софтвер или на возачите. ➤ Поддршка различни PCIE NVME м.2, СКОПЈЕ протоколи, поддршка за Windows 8/10 / за Linux. ➤ Влезен интерфејс е М 2 NVME ( м.2 NGFF протокол не е поддржано), а излез интерфејс е PCIE X16 / X4. Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : SSD Адаптер Картичка Внесување Интерфејс : М клучни М. 2 NVME (не поддржува м.2 NGFF протокол) Излезен Интерфејс : PCIE X16 / X4 Поддршка Слот : PCIE X16 / X4 Поддршка Опрема : Разни PCIE NVME м.2, СКОПЈЕ протоколи за Поддршка на Системот : за Windows 8/10 / за Linux Пакет Листа : 1 x Адаптер Картичка 2 x Завртки 1 x Turnbuckle.

R

Слични производи