.

.

Рака Ѕиркаат Стап Тетоважа Комплет, DIY Тетоважа Комплет, Професионални Рака Ѕиркаат Стап Тетоважа Комплет DIY Тетоважа Pin Алатка за Полнење Тетоважа Пенкало Понуда з

Рака Ѕиркаат Стап Тетоважа Комплет, DIY Тетоважа Комплет, Професионални Рака Ѕиркаат Стап Тетоважа Комплет DIY

DEN 376.56
Количината на стоката

ПРЕДНОСТИ : Еластична бенд обвива околу пен носителот, што го прави зафат поудобно, и не е лесно да се лизга ефект, што го прави операција побезбедно.Тетоважа pin се направени од храна одделение од нерѓосувачки челик, поединечно пакувани, една употреба време, чиста и безбедна.ПРЕМИУМ ТЕТОВАЖА ПОПРАВКА КРЕМ : Тетоважа поправка на крем може да се задржи тетовирани област moisturized, промовира формирањето на mucosal ткива, да се спречи scabs на декоративни област, и брзо поправка на функцијата на оштетените ткива.РАКА ЅИРКААТ ТЕТОВАЖА ПЕНКАЛО : Ѕиркаат Стап Tatoo пенкало донесува во три фази тока дизајн и заклучување со pin тока дизајн, што не е лесно да летаат pin .Безбедно да се поврзете секој погоден тетоважа пиновите, која е повеќе удобен и сигурен за тетоважа уметник.МУЛТИ КОРИСТИ : Тетоважа едноставни модели како Букви, броеви и едноставни линии; ресторативна за исчезнува постојните тетоважи.Ако сакате да ја заврши голем шема, ве молиме, изберете ја Yinhing тетоважа калеми за полнење или тетоважа пен сетот.РАКА ЅИРКААТ СТАП ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ : Секој погоден тетоважа pin може да биде безбедно поврзан, што е повеќе удобен и сигурен за тетоважа уметник.На збир на алатки е едноставна и комплетно, вклучувајќи и некои најчесто ги користат тетоважа алатки, погоден за тетоважа почетници.Добиете Креативна DIY !Повеќето ѕиркаат тетоважи се составени од едноставни облици и линии.Можете да го користите овој DIY тетоважа за полнење да се недоделкан кожата рачно.Како да го Користите : 1. Стави тетоважа pin на тетоважа пенкало; 2. Се зацврсти на grommet ; 3. По држи пенкало, извади ликвидација на рака, пак тетоважа pin и поправете го, а потоа работи; 4. По tattooing, ќе се применуваат тенок тетоважа поправка агент на тетовирани област, 3-4 пати на ден, да се држиме до тоа за една недела.Спецификација : Предмет Тип : Рака Ѕиркаат Стап Тетоважа Комплет Материјал : Храна одделение од нерѓосувачки челик, PP, не-плетени ткаенини, паста, силикони Опис на Производот : Тетоважа Пенкало : PP материјал Тетоважа Пенкало : Прибл.12.8 см / 5in (без игла) Тетоважа Поправка Крем : 3g/пакет, 2 пакети, 6g/0.2 оз во вкупно, се користи за пост-тетоважа поправка; Тетоважа Завој : Не-плетени ткаенини материјал, по тетоважа пенкало е инсталиран со иглички, тоа може да биде раната со не-плетени ткаенини за анти-лизга ефект; Завој : Прибл.5 5cm x / 2 x 2in (Ширина x Дијаметар) Тетоважа Pin : Храна-одделение од нерѓосувачки челик материјал, само еден момент да го користите Grommet : Силиконски материјал, фиксна тетоважа pin.Пакет Листа : 1 x Тетоважа Пенкало 10 x 1 RL Тетоважа Pin 2 x Тетоважа Поправка Крем 1 x Фластер 10 x Grommet (Случаен Боја) или 1 x Тетоважа Пенкало 10 x 3 RL Тетоважа Pin 2 x Тетоважа Поправка Крем 1 x Фластер 10 x Grommet (Случаен Боја) или 1 x Тетоважа Пенкало 10 x 5 RL Тетоважа Pin 2 x Тетоважа Поправка Крем 1 x Фластер 10 x Grommet (Случаен Боја) или 1 x Тетоважа Пенкало 10 x 7 RL Тетоважа Pin 2 x Тетоважа Поправка Крем 1 x Фластер 10 x Grommet (Случаен Боја) или 1 x Тетоважа Пенкало 10 x 9 RL Тетоважа Pin 2 x Тетоважа Поправка Крем 1 x Фластер 10 x Grommet (Случаен Боја).

R

Слични производи