.

.

49mm Поларизирана Филтер, К&F Концептот Кружни Polarizer 49mm Супер-Тенок Мулти Обложени Стакло CPL Филтер Компатибилен со Канон Nikon Дигитални Леќи на Камерата + Микрофибер Кр

49mm Поларизирана Филтер, К&F Концептот Кружни Polarizer 49mm Супер-Тенок Мулти Обложени Стакло CPL Филтер Компатибилен

DEN 383.76
Количината на стоката

Се зголемува боја сатурација, создавање на длабок, богат сценски слики.Ултра тенок 5.49 mm magnalium рамка, помага да се избегне vignetting.Филтрите се сите двојно-навој, така што може да магацинот вашиот објектив капа и други додатоци како што е потребно.Помага да се намали количината на li.Боја и контраст подобрување : светлосните зраци кои се гледа од било која површина може да стане polarised така polarising филтри се користат за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата.Тенок CPL филтри ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода, стакло итн.Тие, исто така, им овозможи на бои за да стане повеќе заситени и се појави појасна со подобар контраст.Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци.Кружни CPL филтри ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода, стакло ет.Тие, исто така, им овозможи на бои за да стане повеќе заситени и се појави појасна со подобар контраст.Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци.Микрофибер Крпа за Чистење : Ултра нежен!Исклучително фини микрофибер листови нула гребнатини, ленти или знаци.Безбедна за сите леќи.договор за чистење, масло и нечистотија од наочари, Телефон и други допир на екранот, бинокуларна леќи, дигитални SLR и други камерата леќи, GPS уреди, и други деликатни оптика.CPL филтри се добри за небото, водите, зеленило, и сл.Тие може да драматично подобрување на овие природни елементи, давајќи слики подобар изглед.

R

Слични производи