.

.

H4 LED Светлата Светилки Мотоцикл, HIMA4X4 9003 LED Фарови Hi/Lo Зрак Со Фан 6500K Супер Светло CSP Чипови Xenon Бела Конверзија Комплет, Брза Инсталација, Пакување од 1

H4 LED Светлата Светилки Мотоцикл, HIMA4X4 9003 LED Фарови Hi/Lo Зрак Со Фан 6500K Супер Светло CSP Чипови Xenon

DEN 479.76
Количината на стоката

【Анти-радио Пречки】H4 led светла имаат вградено во возачите да се обезбеди трајност и одлични перформанси, и користење заштитени кабли моќ за да се намали можноста за радио интерференција. 【Ултра Долги Видливост】9003 мотор led сијалица совршено имитира оригинални халоген зрак шема и обезбедува поширок и подолг осветлување спектар додека не отсјај на идване возачи. 【Ефикасна Вентилаторот за Ладење】9003 led светлата сијалица мали облик, со висока моќ дисипација на топлина двојно топката дизајн, обезбедува 12000 RPM моќен турбо вентилаторот за ладење да се осигура долгогодишен живот-век. 【10 Минути Брза Инсталација】H4/9003 led светлата сијалица plug and play!Сите во еден конверзија комплет и не-поларитетот врска, нема повеќе измена на светлата домување или маска, големина за совршено да се вклопи во вашиот станбен и приклучок во вашиот ОЕМ штекерите (подножјата). 【300% Посветла Од Халоген】На Rigidhorse е led светлата користи висока осветленост CSP предводена од чипови кои е 3 пати посветла од оригиналот халоген светилки.За пребарување на google со "автомобилската сијалица погледнете-up"и внесување на вашето возило модел за проверка за вашиот оригинален светлата дел број или потврдете со нас пред купување.

R

Слични производи