.

.

BUTTERICK B6626A5 Лесно Жените Долг Ракав за Шиење Облека Модели, Големини 6-14

BUTTERICK B6626A5 Лесно Жените Долг Ракав за Шиење Облека Модели, Големини 6-14

DEN 301.68
Количината на стоката

Шиење шема пакет содржи шема парчиња, упатства, големината водичи, и ткаенина препораки за (2) фустани.Овие облека модели за жените може да се прилагоди за да одговара димензии 6, 8, 10, 12 и 14. Облека модели имаат блиски-фитинг облеки со neckband, назад клучалката отвори со лак детали, невидливи страна патентите, и може да се направи со должина и ракав варијации.Наменети за почетници, овие шиење шаблони се прекрасен начин да се научи да шие!.Дизајнирана и отпечатена во сад како и сите Butterick модели.Посебна шема парчиња се вклучени за купот големини A/B, C и D. Шиење шема пакет е дизајниран и е печатена во САД, а содржи шема парчиња, упатства, големината водичи, и ткаенина препораки за (2) фустани.Овие облека модели за жените може да се прилагоди за да одговара димензии 6, 8, 10, 12 и 14.

R

Слични производи