.

.

Репер Научни C1008-Р-E MyFuge Мини Центрифуга со Црвена Капак и 2 Rotors, 100-240V, Евра Приклучок

Репер Научни C1008-Р-E MyFuge Мини Центрифуга со Црвена Капак и 2 Rotors, 100-240V, Евра Приклучок

DEN 6613.68
Количината на стоката

Осум позиција microtube роторот.Складирање оддел за ТЕСТОТ роторот.Во близина на нечујно функционирање.Започнува и престанува во секунди.Conserves вредни клупата простор.Репер Научни C1008 My Fuge Мини центрифуга е личен центрифуга што практично се вклопува во вашата дланка.Идеален за брзо спин падови на микро цевки и ПЦР цевки, на My Fuge е исклучително лесен за употреба.Едноставно да го затвори капакот и роторот веднаш да достигне 6,000 вртежи во минута.Отворете го капакот, и роторот брзо decelerates до крај за отстранување примероци.На C1008 има зголемен капацитет, осум-позиција микро цевка роторот е вклучена и доаѓа инсталиран.Исто така, вклучен е втор роторот за 0.2 ml ПЦР цевки и ленти кои се чуваат (заедно со роторот отстранување копче) во лесен преграда на дното на центрифуга.Кога роторот не е во употреба, складирање во овој оддел го спречува губење или misplacement на роторот.

R

Слични производи