.

.

GOSHYDA PCI‑E WiFi Адаптер, 2 парчиња Адаптер Картичка за OS X Безжична Мрежна Картичка за да Мини PCI‑E BCM943602CS BCM94360CD

GOSHYDA PCI‑E WiFi Адаптер, 2 парчиња Адаптер Картичка за OS X Безжична Мрежна Картичка за да Мини PCI‑E BCM943602CS

DEN 270.96
Количината на стоката

PC PCI-E Wi Fi Адаптер BCM94360 CD да Мини PCI-E WLAN Конвертор за OS X. Поддршка за OS X Pro почетокот на 2009 година, од средината на 2010 година, до средината на 2012 стариот Wi‑Fi (802.11 n) и за BT2.1 да Wi‑Fi 802.11 ac и за BT4.0, лесно да го инсталирате, plug and play.Поддршка и дизајн следниве безжични модули за OS X или ПРО, погоден за BCM94360 CD‑802.11 a/b/g/n/ac со BT4.0, погоден за BCM94331 CD‑802.11 a/b/ со BT4.0 g / n.Компатибилен за OS X 2007/OS X 2008/ OS X 2009/OS X 2010/ OS X 2011/OS X Pro 2008(3,1)/2007(2,1)/2006(1,1)/со OS X системот PCI‑E лаптоп.Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Спецификација : Предмет Тип : Адаптер Картичка чипсет целосно го поддржува MPEG-2 стандард, така што тоа може да ја задржи компатибилноста со постоечките медиуми (DVD).На чипсет поддржува било компатибилен резолуција од QVGA да 1920 x 1088 Погоден за L 4.1 1080i, 40 Mbps HP е Ж. 264/AVC H. 264/AVC за HP L 3.0 480i H. 264/AVC за HP од 3.2 L 720p L 3 1080i, 40 Mbps SMPTE VC-1 АП WMV9 (VC-1 СП и ПРАТЕНИК) MPEG-2 MP во ML и ПРАТЕНИК во ХЛ 720p, 1080i и 1080p поддршка Игра Blue-ray Диск на КОМПЈУТЕР/x86 Заштитена медиа репродукција на КОМПЈУТЕР/x86 Компатибилност : На чипсет може да се користи за матичната плоча дизајн и модул форма : PCI-E мини картичка PCI-E Десктоп Адаптер Express картичка 34 Пакет Листата : 2 x Адаптер Картичка 6 x Завртка answer : ___________________________ Note : Не го конвертира во PCIE, но претвори во лаптоп МИНИ PCI‑E.

R

Слични производи