.

.

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Microhard BulletCAT4 Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45° Polarizations 24K Злато Позлатен Конектори

WideAnt2-5G 5G и 4G Двојна Антена за Microhard BulletCAT4 Вистински MIMO Целосно Ограден Ултра-Широк Бенд ±45°

DEN 1982.40
Количината на стоката

Овој сет, направи за подобрување на Microhard Bullet CAT4 јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wir Eng®'s ексклузивни dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на WRG400 ултра-ниска загуба коаксијален двоен кабли (сите со 24 K злато позлатен конектори) за директно поврзување на Microhard Bullet CAT4. Оваа Wide Ant2-5 G™ сет карактеристики 24 K злато позлатен конектори и антена елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-5 G™ се состои од два независни антени (еден со +45° поларизација и на други со -45° поларизација), совршен за вашата Microhard Bullet CAT4 како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа, вклучувајќи 5 G бендови.На Wide Ant2-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на (варира)° и вертикална решетка на (варира)°.Оваа Wide Ant2-5 G™ систем е направен за Microhard Bullet CAT4 (SKU MCH-Bullet CAT4-WDG2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол/Маст) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-5 G™ наоѓа значително повисока од Microhard Bullet CAT4 локација.На Wide Ant2-5 G™ себе мерки 20.5 x 6.9 x 22 инчи и тежи 5.5 lbs.Една година производителот со гаранција.

R

Слични производи