.

.

YZSHOUSE Дигитални Кујната Готвење Скала Висока Прецизност Храна Скала, LCD Дисплеј, Пилинг, Компактен Домаќинство Електронски Скала, 3KG/5KG/10KG (Големина : 3KG/1g)

YZSHOUSE Дигитални Кујната Готвење Скала Висока Прецизност Храна Скала, LCD Дисплеј, Пилинг, Компактен Домаќинство

DEN 996.00
Количината на стоката

Високо-прецизен дигитален кујна скала, tare тежина, мулти-функција мерење кафе скала, што се користи во кујната, состојки, накит, медицина, кафе, чај.Компактен дизајн : 210x155x29mm, може да зачувате вашата кујна простор, лесно за чување!.Материјал ABS бранеа од нерѓосувачки челик, подолг сервисен живот, не е лесно да се оштети!.Лесно може да се прочитаат, нема потреба да се squint на LCD екранот, можете да ја видите тежина мерење на состојки за време на готвењето.Лесен за употреба, авто нула, преоптоварување и индикација за слаба батерија,. 1. Хуманизација : точни пилинг функција може да reset the current тежина на скалата на нула, единица за конверзија на брзината е брз, поддршка волумен мерење, виолетова светлина на екранот и слаба батерија индикација.2. Компактен дизајн : нема потреба да се грижите или хаос; удобен за складирање, светлина и преносни.3. Применливи сцена : многу погоден за печење, готвење, мејлинг и накит декорација.Опсег 3kg, 5kg, 10kg Accuracy : 0.1 g Product боја : silver Support единица : lg/мл/ml/fl : oz Power набавка : AAA/7 број x2 Product големина : 210x155x29mm Product нето тежина : 339.3 Еден пакет бруто тежина : 441g Color кутија големина : 216x1 68x36mm Carton големина : 53x39x23.5cm Product функција : единица за префрлување функција, tare расчистување функција, заштита од преоптоварување функција, ниска моќност екранот function The пакет доаѓа со : 1 * Кујна scale1 * manual Please имајте на ум дека, бидејќи на меѓународен превоз, ние не вклучуваат батериите! ! !Забелешки : Конверзија табела за заедничка тежина единици (како што се килограми, фунти, унци, carats, итн.).1 килограм (kg) = 2.2 килограми (lb) = 1000 грама (g) = 35.27 унци (мл)1 фунта (lb) = 0.45 килограми (кг) = 450 грама (g) = 16 унци (мл)1 унца (оз) = 28.35 грама (g) = 141.75 carats (кт) = 437.5 зрна (gn)Ако имате било какви прашања во текот на купување или употреба, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви одговори во рок од 12 часа!Ви благодариме за вашата доверба!.

R

Слични производи