.

.

duri лак, 375 Црвено е за Судбина, Maroon Црвена Сенка, Целосна Покриеност, гланц, 0.5 Fl Мл

duri лак, 375 Црвено е за Судбина, Maroon Црвена Сенка, Целосна Покриеност, гланц, 0.5 Fl Мл

DEN 203.76
Количината на стоката

Салон и спа омилен професионален лак на ноктите.Носете темни maroon црвен лак била наменета да биде на вашите нокти.Тоа е судбината.Гланц, нетранспарентно покриеност, лесно да се примени.Формулиран без 7 токсини : Формалдехид, Формалдехид смола, DBP, Toluene, Camphor, Triphenyl Фосфат, Xylene, и Етил Tosylamide.Вегетаријанци, не тестирање врз животни, ниту едно животно-изведен состојки, без parabens, направен во САД.Се тресат добро пред употреба.Имајте на темно, суво, кул место за продолжена употреба.Нови јасно, вентилатор, рамна, професионална четка за лесно дома апликација.По вашата mani/pedi чисти ноктите со лак смена.Се применуваат база на грб.Се применуваат 2 капути на лак, печат на рабовите.Се применуваат врвот грб, печат на раб.За крајните резултати, користете duri полирање со duri основата и врвот палта.Лак се користи од страна на салон за убавина и spa добрите целиот свет.Duri лак е формулиран за вегетаријанци, суровост-бесплатно, paraben-free, и создадени да бидат долготрајни.Ноктите грижа е лесен пат да се само-грижа.Има убава ноктите нè прави сите се чувствувам неверојатно.Боја ноктите е забавен начин да го промените вашиот изглед, да се изгради доверба и да се направи лична изјава додека ужива неколку моменти на себе си.Во 1990 година семејство видов треба во ноктите грижа простор.Користење на нивните средини во хемијата и знаење на бојата индустрија тие се дизајнирани Duri линија за нега на ноктите, со висок квалитет на ноктите и телото да се грижи да салони.Duri производи се направени за оние кои бараат да се дополни природна убавина.Нашиот каталог расте до 250 curated наменска помине грижа и производи за нега на тело.Како да ги користат нашите ноктите полирање : .По вашата mani/pedi чисти ноктите со лак remover Apply база coat Apply 2 капути на лак, печат edges Apply врвот грб, печат edge For крајната резултати користете duri полирање со duri основата и врвот палта.Rejuvacote 2 е нашата чувствителни формула : формулиран без DBP, toluene, и формалдехид за здравство-свесни луѓе и луѓето со осетлива ноктите.Создава заштитен слој над ноктите за побрзо да помине раст.Збогатен со витамини кои помагаат природни нокти раст.Се зголемува носат-способност кога се користи со duri ноктите полирање.Печати во влага, колаген и масни киселини природно се произведува од страна на ноктите плоча.Кога се користи според насоки, Rejuvacote 2 промовира помине стврднување, се намалува ронливост, минимизира chipping и го спречува кршење.Работи само на природни нокти.Како да се користи Rejuvacote 2 помине strengthener : Започнете со чисти, суви нокти.Прво, се применува еден грб на Rejuvacote 2 како основа грб.Потоа, ќе се применуваат два палта на Duri лак.Се применуваат Rejuvacote 2 како врвен грб и да го повтори примена на врвот на вашиот лак за седум дена (или додека следната нокти или педикир).Отстрани ги со лак смена.Повторете ги претходните чекори за најдобри резултати.Како вашите нокти се подобри, ќе се применуваат на секој втор ден или колку што е потребно.Исто така можете да користите Rejuvacote без лак.

R

Слични производи