.

.

Метал Повлекува Адаптер Прстен Комплет T2 Адаптер Прстен Т-планината Огледало Леќа Telephoto Телескоп да dslr фото Камера(T2-ПИ)

Метал Повлекува Адаптер Прстен Комплет T2 Адаптер Прстен Т-планината Огледало Леќа Telephoto Телескоп да dslr

DEN 295.20
Количината на стоката

Оваа T2 планината адаптер ви овозможува да прикачите вашата dslr фото камера за да леќи, телескопи, микроскопа.Enlargers и јастуци прилози кои имаат T2 универзална тема планината.Овој адаптер ќе се работа со камерата тело, и се користи за сите T2 mount објективи.AF (Авто Фокус) не работи со адаптер прстен.Целосна рачна контрола, прирачник фокус, отворот приоритет, фокус бесконечност.Спецификација : Боја : црна Тип : T2-EOS, T2-ПИ, T2-PK, T2-БОЛЕСТ, T2-NEX (изборен) Материјал : Висок квалитет авијација алуминиум Sutable за Т-планината телескоп леќа, огледало леќа Функции : Целосна рачна контрола, Прирачник фокус, Отворот приоритет, Фокус бесконечност Тежина : околу. 32-72g Пакет Листа : 1 * T2 Адаптер прстен 1 * Хексагонални клуч Не вклучувајќи камера или леќи.

R

Слични производи