.

.

Wedgwood Wonderlust Чај Сад, 3.3

Wedgwood Wonderlust Чај Сад, 3.3

DEN 3601.92
Количината на стоката

Wedgwood Wonderlust Колекција.Машина За Миење Садови Безбедно.Направени од чисто Коска Кина.Презентирани во Wedgwood сина подарок кутија.Сет од 4 за 3,3 инчен чаши.Инспирирана од светски чуда на патување, историја, поврзување на култура и уметност.Ориентални мотиви инспирирани.Земете патување околу светот со Wonderlust колекција, на еклектична мешавина на богатство подароци, сите инспирирани од светски чуда на патување од Европа преку Азија.Земајќи ги следат препораките од културата и уметноста во духот на историскиот "Големата Турнеја," ќе најдеш шарени, еклектична дизајни инспирирани од исклучителна убавина на егзотични цветни и растенија од различни континенти, сите врзување назад кон Wedgwood архиви.Совршен за на вашиот омилен мешавини или грицки, овие Wonderlust Чај Чинии, достапен како сет на четири, се совршени за хостинг.Тие секоја пофали со впечатлива и детална шема од Wonderlust колекција : Сина Пагоди, Камелија, Crimson скапоцен камен и Жолта Tonquin.Земајќи инспирација од егзотични локации и еклектична богатства, ова различен сет е направена од коска кина и претставени во потпис сина Wedgwood подарок кутија.Презентирани во убава Wedgwood сина подарок кутии се подготвени да го слават сите на животот посебни моменти.Кој Ориенталната игрива и whimsical градина сцена сет против моќен француската морнарица позадина.Украсени со Кинески цвеќе на една впечатлива кралскиот црвена позадина.Одликувајќи се со суптилни, но стилски геометриски позадина да ги истакнуваат Рококо инспириран chinoiserie детали.Кој ориенталната толкување на Wedgwood камео, овој модел носи заедно стилизирана архива флорални со современите бледо зелена позадина.

R

Слични производи