.

.

ХАСЕГАВА 09974 1/48 P-39Q Воздух Кобра Томпсон Трофеј Трка Ltd Ед

ХАСЕГАВА 09974 1/48 P-39Q Воздух Кобра Томпсон Трофеј Трка Ltd Ед

DEN 322.80
Количината на стоката

Скала : 1/48. Ниво На Вештина : 3. Делови : 79. Возраст : 14+.Хасегава P/N : 09974. По втората светска војна, P-39 Airacobra станаа airshow толпата-pleaser.На Кобра јас и Кобра II беа P-39s во сопственост на тест пилоти Chalmers Goodlin, Alvin Џонстон и Џек Woolams.Џонстон и Woolams и полета во 1946 година Томпсон Трофеј Трка, но само Џонстон е Кобра II излезе на врвот.Оваа limited edition комплет опремен со метален pitot цевка, нов метал пропелер, смола фабрика, и смола доза делови.Decal Опции : Томпсон Трофеј трка победник #84 : Кобра II, 1946 Thompson Трофеј трка #75 : Кобра јас, 1946 година.

R

Слични производи