.

.

Mizuno Мажите Бран Создавање 20 Работи за Чевли

Mizuno Мажите Бран Создавање 20 Работи за Чевли

DEN 2585.04
Количината на стоката

Текстил и Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.MIZUNO WAVE : Бран поставува стандардите за водење на чевли технологии.Бран Создавање серија е сите за преземање на амортизирање на апсолутен максимум, на начин на кој само Mizuno може да се направи.Mizuno постигнува ова со Бесконечност Бран, полн со нова конструкција.Ова е softest, bounciest Бран Создавање до денес.Новите Премиум Sockliner за дополнителна удобност.Воздух Мрежа Горниот дел за чувствувате чувствуваат, breathability, и удобност.Дизајниран и конструиран за повеќе работи, кои ве однесе подалеку од вашите граници, 20 верзија на Бран создавање доаѓа со сите нови Бесконечност Бран.Земајќи амортизирање на целиот ново ниво, овој број е помек, bouncier и повеќе одзив од неговите претходници.Исто така, доаѓа во годишнината Бран поврзана модел со динамичен, sock како одговара за нов начин да уживате во овој Mizuno класик.PEBAX Бран Плоча ; U4ic X Strobel Траен Одбор : Обезбедува удобен underfoot се чувствуваат.Од своето основање во 1906 година, ние во Mizuno се преземат посебна гордост и задоволство да се биде во можност да учествуваат во возбудлив свет на спортот, а во изведба на целиот свет на сцената за нашите активности.Секој еден од нас е воден од идеалот на вистински спортски дух.Тоа беше точно пред приближно 100 години и се уште е вистина денес.Тоа е евидентно во нашата корпоративна филозофија која, едноставно речено, е "да Придонесуваат за општеството преку унапредување на спортинг стоки и промоција на спортот." Оваа филозофија е јасно прикажан во нашата силна поддршка на бројни светски спортски настани и во нашата посветеност за унапредување на спортот преку најсовремена технологија и истражување.Нашата стратегија за развој е да се создаде производи со карактеристики кои се подобри спортист перформанси и се уникатни за само Mizuno.Овие технолошки достигнувања направи нашата спортска опрема и облека оди на екстра миле и да се задржи во совет врвот играње форма без разлика на спортот, ниту услови.Без разлика дали тоа е нашиот Здив Термо линија на облека која генерира топлина од апсорпција на влага да се задржи топло во ладилникот температури, за нашата линија на Арктикот Допир облека што ги протера топлина и влага, генерирани од страна на телото за време на вежба за да го задржи вашето тело кул и удобно, вашата удобност и перформанси се во првите редови на нашите иновации.Од дијамант до песна, од судот да го fairway, Mizuno е посветеност на Сериозна Перформанси сјае преку.Денес, високо квалитетна опрема која само Mizuno може да произведе се потпира од страна на спортистите од целиот свет.Ние произведуваме супериорен квалитет опрема за сериозна перформанси, преку подмолна комбинација на технологија и изработка.Затоа, во Mizuno, вашата страст е нашата опсесија.

R

Слични производи