.

.

Прочистувач на воздух за Дома Спалната соба, HEPA Освежувачи на Филтерот за Мала Соба Почиста Сунѓерот за Чад, Алергии, Пет Првут, Мирис, Прашина Смена, Канцеларија, Desk

Прочистувач на воздух за Дома Спалната соба, HEPA Освежувачи на Филтерот за Мала Соба Почиста Сунѓерот за Чад,

DEN 2073.60
Количината на стоката

Со високи Перформанси : вистински HEPA прочистувач на воздухот со свеж воздух во 12 минути.Карактеристики на 360° на воздухот која освежува а 219 квадратни.ft./20 квадратни.м.соба 5 пати на час.Најдете олеснување : Ублажување на кивање, назална конгестија и други симптоми на алергија предизвикана од страна на воздушни загадувачи.На HEPA филтер работи со пред-filter и висока ефикасност на отпадните на филтерот за да го фати 99.97% од воздушни честички до 0.3 microns во големина, како што се прашина, чад, полен, и мириси.Quietest прочистувач на воздух : Изберете режим на спиење во текот на ноќта, тогаш заборави за вашите прочистувач на воздух додека спиеш.На ниво на бучава се намалува до речиси нечујно 24 децибели, обезбедување тоа нема да се меша со вашиот добар ноќен одмор.Дизајн : воздух прочистувач всушност се работи за вашиот дом, додека се меша со вашиот декор.Модерната бела изгледа му помага на вашето прочистувач на воздух одговара насекаде во вашиот дом/спална соба/соба.Перформанси : Моќни филтри за да ги задоволат вашите потреби.Ако сте милениче сопственик, се обиде на овој прочистувач да стапица милениче првут и го апсорбираат непријатните мириси.Боја : white Air волумен : 380m3 Applicable област : 40-60m2 Voltage : 110 V-220 VPower : 36 WGross тежина : 6.5 kg Product големина : 290*290*610mm1.Не мие филтер во вода за да се избегнат неуспех.2.Не допирајте ја воздух излезот и да ја задржите други објекти далеку од тоа во случај на повреда или електричен шок.3.Ве молиме исклучете ја машината ако која било од следниве феномени се одвива : абнормални звук/вибрации/топла машина/печени вкус.4.Ако на машината покажува никаков одговор по оперативен тоа, ве молиме проверете дали кабелот за напојување е вклучен и да се обезбеди редовна замена на филтер.5.Ако има непријатен мирис емитирана форма на воздух излезот, ве молиме проверете дали пластична кеса дека обвива на филтерот е да се отстранат, или е нечесна работа се изведува за време на инсталацијата.6.Не се стави во топла и влажна средина како бањи.7.Производот не може да служи како алтернатива за вентилација уреди.Ве молиме да се обезбеди проток на воздух во просторијата.

R

Слични производи