.

.

#4-40 x 5/8 Груб Навој (3/16 AF) Хексадецимален Машки Женски ќор-сокак не ' Рѓосувачки Челик 303 Pk 500

4-40 x 5/8 Груб Навој (3/16 AF) Хексадецимален Машки Женски ќор-сокак не ' Рѓосувачки Челик 303 Pk 500

DEN 775.20
Количината на стоката

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-197233 Fastener Тип : (3/16" AF) Хексадецимален Машки Женски Standoff Size Опис : #4-40 x 5/8 Diameter/Номинална Големина : #4 Length : 5/8 Thread Теренот : 40 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 303 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)Просечна Парче Тежина : 0.0042820 lbs.Изолација се обично круг, unthreaded парчиња на цевки, што им овозможува на целиот гром помине низ и не можат да бидат построги.Standoffs се навој сепаратор на дефинираната должина користи за да се подигне еден собранието врз друг.Обично круг или хексадецимален и да се направени од алуминиум, месинг или најлон, standoffs се достапни во женски-машки и женски-женски сорти.

R

Слични производи