.

.

Opticalskart Швајцарската Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ,

Opticalskart Швајцарската Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен

DEN 3018.24
Количината на стоката

Рамка Димензии : 55-18-138. НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ - Намалување на замор на очите, замор на очите и чувствителност на светлина за време на долгите компјутер сесии.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.Одлично за канцеларијата на работниците или на секој кој има да се погледне на екранот во текот на целиот ден.Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Без разлика дали сте фаќање на пораки, по долго ден на работа, или горење на полноќ масло да се заврши еден проект, кој се заштитат очите од прекумерна нивоа на сина светлина.РАБОТИ СО СИТЕ ЕКРАН ВИДОВИ - просечната Индискиот сега троши над 7 часа дневно гледајќи во еден екран.Без разлика дали тоа е лаптопите, десктоп компјутерите, таблетите или паметните телефони - нашите очила помогне да се намали штетната сина светлина која може да предизвикува око прашања и да се спречи идеален нивоа на спиење.Исто така ефикасни против чувствителност на флуоресцентни светла.ПОДОБРУВАЊЕ на ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО - Ние сме толку сигурни дека нашите очила ќе ви даде подобар екран гледање бидејќи ние ви нудиме најдобри во класата пар леќи.ЗАБЕЛЕЖИТЕ РАЗЛИКАТА ВО ДЕНА - Со овие очила, ќе почне да се забележи подобар екран прикажување и поголема јасност по само неколку дена од денот на носење на нив.Сино Светло Блокирање на Очила за Дигитални Generation Opticalskart е водечки бренд на нула-напојува компјутерски очила, кои ги блокира штетните сино-светлината на екранот од страна дигитални уреди.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.Сепак традиционалните очила се само наменета за читање на книги, не на компјутерите.Opticalskart очила обезбеди стилски заштита, па можете да уживате помалку замор на очите.Право Technology If сте запознаени со компјутерски очила, тогаш знаете другите може да биде жолта со ниско ниво на транспарентност.Не е добар изглед.Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.Зошто ги филтрираат сина светлина?Сината светлината емитирана од екраните навлегува подлабоко во око и неговите кумулативни ефект може да предизвика оштетување на ретината.Тешка изложеност на сина светлина може да предизвика симптоми на напрегање на очите, замор на очите, мигрена, и суви очи.Проблем : Дигитално Око Strain If сте како нас, ќе го потрошат неколку часа пред компјутерскиот екран или на дигитален уред.Проблемот е во тоа што нашите очи не се наменети да бидат изложени на сина светлина која се емитира од компјутерските екрани, телефони и телевизија постојано.Оваа силна сина светлина предизвикува замор на очите, суви очи, заматен вид, главоболки - симптоми на дигитални замор на очите.Спиење Disruption At ноќ, сина светлина нарушува нашата деноноќниот ритам, природни ослободување на хормони (мелатонин).Сината светлина трикови нашиот мозок во верувајќи дека тоа е ден-време, што го прави да заспијам потешко и ја намалува нашата спиење квалитет.

R

Слични производи