.

.

2012 2012 W НАС сад ВОЈСКА ПЕШАДИЈА ВОЈНИК Стариот Долар Добра Uncertified

2012 2012 W НАС сад ВОЈСКА ПЕШАДИЈА ВОЈНИК Стариот Долар Добра Uncertified

DEN 14371.20
Количината на стоката

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција. 2012 W НАС сад ВОЈСКА ПЕШАДИЈА ВОЈНИК Стариот БУ Сребрена Долар Монета i95066 i95066 Authentic Монета на : Соединетите американски Држави на Америка Пешадија Војник 2012 D БУ Сребрена Долар 38.1 mm (26.73 грама) 0.900 Сребро (0.7734 оз.ASW)Референца : КМ# 529 Engravers : Џоел Iskowitz, Мајкл Gaudioso, Роналд Г. Сандерс СЛОБОДА ВО БОГА НИЕ веруваме 2012 W, дизајнот се одликува со модерен Пешадија војник на камен земјата полнење напред и beckoning на војници за да се следат, симбол на "Следи Ме" мотото на Пешадијата.АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ НА АМЕРИКА ЕДЕН ДОЛАР E PLURIBUS UNUM, Преминал пушки insignia, гранка insignia на Пешадијата.Монета Белешки : 2012 Пешадија Војник Сребрена Долар беше издадена за да ја одбележат наследството на сад Војска Пешадија и формирање на Национална Пешадија Музеј и Војник Центар.На програмата беа сребрен долар монета со максимална mintage од 350,000 парчиња.На дизајни за проблемот беа објавени пред фудбалски натпревар помеѓу Форт Benning Doughboys и Колумбо Државниот Универзитет Cougars на октомври 27, 2011. Отворањето фрлање на паричка беше изведена со прототип на комеморативна монета.Овој прототип беше еден од неколку тест штрајкови создадена од страна на Соединетите американски Држави Нане користење господар умре и носи злато крај, кој не е одобрен за комеморативна монети.Прототип и други тест штрајкови беа задржани од страна на НАС Нане и на крајот се стопи.Продажбата на 2012 Пешадија Војник Сребро Долари започна во сад Нане на февруари 16, 2012. Цените за монети беше $49.95 за докази и $44.95 за uncirculated парички за време воведен период, со цени $5 повисока за време на редовните продажни период.На Бранителите на Слободата Поставени се исто така достапни цени во $51.95. Овој производ ги вклучува доказ монета и реплика куче ознака.Цената на секоја паричка вклучени доплата за да се посвети на Националната Пешадија.

R

Слични производи