.

.

Wesco 210352 Тапан и Рака Камион, од Нерѓосувачки Челик, од 600-lb. Капацитет

Wesco 210352 Тапан и Рака Камион, од Нерѓосувачки Челик, од 600-lb. Капацитет

DEN 3719.52
Количината на стоката

Рака и тапан камион за транспорт на 30-gal.и 55-gal.индустриски тапани и други товари. 600-lb.капацитет. 304 од не ' рѓосувачки челик за отпорност на корозија.Две 8" полиуретан тркала за не-означување на маневрирање.Мерки 20.5" x 18.5" x 48" во целина.Оваа Wesco 210352 нерѓосувачки челик рака и тапан камион може да се користи за транспорт на 30-gal.и 55-gal.индустриски тапани, 5-gal.кофи и kegs, и други товари до 600 lb.Тоа има noseplate дека мерките 14 x 7.812 инчи (W x D) и мерки 20.5 x 18.5 x 48 инчи (W x D x H) вкупно. (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад; H е висина, вертикална оддалеченост од дното кон врвот.) Тоа има свири кука за обезбедување на 30-gal.и 55-gal.тапани, и две 8" полиуретан тркала за не-означување на маневрирање.Ова не ' рѓосувачки челик рака и тапан камион е погоден за употреба во индустриските и комерцијалните материјал ракување апликации.Рака камиони, исто така познат како две тркала dollies, се користи за транспорт на тешка или крупни работи, особено во комерцијален производ, дистрибуција и испорака.Рака камиони се L-облик, со рачки на врвот, две тркала на дното, и мала платформа која допира земјата кога камионот е исправена.Оптоварување е поставен на платформа и камионот е навалена назад, балансирање на тежината во текот на тркала.Напојува од страна камиони имаат платформа која лифтови на вчита до, или намалува надолу, за да се намали човечки труд.Некои рака камиони може да биде конвертибилна да платформа за движење на камиони голем или тежок товари.Другите fold flat за складирање.Wesco произведува материјал ракување со опрема под Wesco и Lexco брендови.Компанијата, основана во 1948 година, е со седиште во Северна Велс, PA.

R

Слични производи