.

.

OUMURS 12V Мотоцикл Возење Полагање Пак Сигнал Светлина Бар Комплет Место Светилка Жолто Светло Сет на Универзал за Харли Хонда Хеликоптер со Бар Загради 4PCS (Хром)

OUMURS 12V Мотоцикл Возење Полагање Пак Сигнал Светлина Бар Комплет Место Светилка Жолто Светло Сет на Универзал

DEN 1802.40
Количината на стоката

Висок квалитет и најдобар избор.На самото место светла се ABS пластика и челик бар.Висок квалитет на материјалите ќе го продолжи животниот век на сврти светла и светла точка дизајнирање со мал волумен, кул и моден изглед.Тоа е потрајни од останатите светилки.Мода,модерен,стилски и функционален.Црна / Chronme домување и жолто светло, подобрување на изгледот на вашиот мотор со овие возење/поминува светла за магла и се претвори јачина на светилка.Големина:Возење светлина е 4"јасно леќа, 5"широк; 5 3/4" високи од основата кон врвот; 4."долго од објективот на точка.Пак јачина на светлина е мини куршум стил, 2"широк; 2-1/2" високи од основата кон врвот; 2-7/8"долг од леќа со точка(како на сликата прикажани).Компатибилност.Погоден за повеќето мотоцикл,како што се за Харли,Хонда,Suzuki,Kawasaki,Јамаха Круизери или било сопствени апликации.Лесно да се инсталира.Пакетот вклучува 1 сет пак јачина на светлина и 1 сет место светло со бар brasket.Светлината бар со кружни фарови и куршум пак сигнали.Вие само треба околу 10 минути да се отстрани или да го инсталира.Спецификација Боја : Хром / Black Material : Челик светлина бар, Пластични светлата домување, Метал пак signals Working Напон : DC 12 VLight Боја : Жолто (Како на сликата прикажани)Претвори сигнал светлина големина : како слика showed Instructions : не included Spot Светлина : 12 V 10 WTurn сигнал : 12 V 10 W Bulb Spot Светлина : Жолта Lights Turn Светлина : Килибар Lights Fitment За 1995-2003 Хонда VTFor 1995-2003 Kawasaki VNFor 2002-2009 Хонда VTXFor 2004 Година, Suzuki Intruder For 2004-2011 Softail For 2004-2011 Електра Glide For 2004-2011 Хонда Shadow For Kawasaki Вулкан 2004-2011 For Јамаха Патот Ѕвезда 2004-2011 For Suzuki Булевар 2005-2009 For Хонда VT 2005-2011 For Kawasaki В.Н.Е 2008 For Kawasaki В.Н.Е 2010 For Suzuki Булевар 2011 Package вклучува 2 x место light2 x пак сигнал light Note Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на item Please проверете ја големината пред да ги купите, компатибилност само за референца.

R

Слични производи