.

.

Starelo 5pcs 19mm Latching led Притисни Копче за Префрлање Сребрена Школка, IP65 Водоотпорен Притисни Копче за Префрлување,1NO 1 Нормално со Жица Штекер Приклучокот,Авто-Заклучувањ

Starelo 5pcs 19mm Latching led Притисни Копче за Префрлање Сребрена Школка, IP65 Водоотпорен Притисни Копче

DEN 407.76
Количината на стоката

Спецификации : 19mm со LED Latching притисни копче за префрлување (5 PCS).Како да го користите : притиснете за да го вклучите; притиснете повторно за да го исклучите.Контакт конфигурација : 1 NO.Монтажа дупка големина : 0.74" 19mm, ве молиме проверете ја големината внимателно пред купување.Оваа опција може да се користи за : автомобили, бродови, камиони, домови, кафе машини, индустриска опрема, медицинска опрема, итн.Водоотпорен : Како производ има IP65 Водоотпорен, тоа е многу погоден за употреба во морските апликации како бродови.Примена : Оваа опција може да се користи во бродови, автомобили, камиони, домови, кафе машини, индустриска опрема, медицинска опрема.Номинална 12 V DC 5 A, обично се користи во врска со жици темперамент, може ефективно да се контролира LED светла на различни возила, како што се LED светло барови, ПРЕДВОДЕНА работа светла, светла за магла, возење светла, фарови, опашка светла, off-road светла, итн.

R

Слични производи