.

.

Еден Дел Од Професионални Острилка Острило Вода Камен Кујна Алатка 1 240 600 1000 3000 Крупен Песок Погоден за Chisels, Секири, Жилети, Џеб Ножеви, Лов Ножеви (Боја : Вредност па?

Еден Дел Од Професионални Острилка Острило Вода Камен Кујна Алатка 1 240 600 1000 3000 Крупен Песок Погоден

DEN 2280.00
Количината на стоката

1. Ова заострување камен може да се изостри било нож, без разлика дали тоа е кујнски нож, ловечки нож, нож, ножици, длето, нож, жилет, или дури и сечење на вратило. 2. На острило е земјата со вода, па нема потреба за скапи мелење/усовршувајќи масло, и тоа нема да предизвика оштетување во текот на мелење процес, и тоа може да биде лесно да се чисти со вода. 3. Ако острило комплет е избран, еден острило има силикони база, која може да се поправи на камен во не се лизга бамбус база.Ова прилагодување понатаму ќе се осигура дека фиксна камен може да биде фиксиран во едно место. 4. Не се лизга силиконска база може цврсто да се поправат острило во одредена позиција, па вие не мора да се грижите за острило лизгање надвор од контра. 5. Нашите двострано матирано камен е направен од професионална одделение бела корунд.Име на производ : Whetstone Product материјал : corundum Product боја : како shown Products вклучуваат : 1 x whetstone Note : 1. Поради различни екранот и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата.2. Поради прирачник за мерење, ве молиме да дозволи отстапување од 1-3cm.

R

Слични производи