.

.

NBK MJC-95CS-ГР-40-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Имаше Дијаметар од 40 mm и 42 mm

NBK MJC-95CS-ГР-40-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Имаше Дијаметар од 40 mm и 42 mm

DEN 12182.40
Количината на стоката

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 MΩ.Земја на потекло : сад.NBK - MJC-95 CS-ГР-40-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.74"x4.96"x4.96", Создаден Дијаметри 40 и 42, Отценети вртежен момент 560, Макс вртежен момент 1120, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 6000, Моментот на Инерција 2.3x10^-3, Статични Torsional Вкочанетост (NM/rad) 15000, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.08, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 2.0, Ракав Цврстина D64, Масовно 1600 г.

R

Слични производи