.

.

INTBUYING Автоматско Паста Течни Пополнување на Машина за Шампон Масло Вода, Парфем 50-500ml Еден Млазницата со Стенд

INTBUYING Автоматско Паста Течни Пополнување на Машина за Шампон Масло Вода, Парфем 50-500ml Еден Млазницата

DEN 431.76
Количината на стоката

Дизајниран за течности , pasty течност , масло , и тенки прехранбени производи.Тоа може да ви помогне да се пополни планината на квантитативно течности или pasty течност.Пополнување мерач : ротираат за да се прилагоди на пополнување износ, на скалата е јасен и лесен за ракување.Сите не ' рѓосувачки челик тело : 304 задебелена нерѓосувачки челик, исто така, може да биде трајно во суровата средина.Manual/автоматски прекинувач : прирачник/автоматски прекинувач, обезбеди голем број на опции, подобри услови за да се задоволат вашите потреби.Итни стоп прекинувач : вграден-во безбедноста на електричната енергија дизајн, заштита на машина, да се спречат непотребни безбедност несреќи.Овој производ е дизајниран за течности , pasty течност , масло , и тенки прехранбени производи.Тоа може да ви помогне да се пополни планината на квантитативно течности или pasty течност.Фил волумен опсег е меѓу 50мл - 500ml.И машината треба да се поврзете воздушниот компресор за работа.Прв пат кога ќе користите машина , ќе треба да тежат тежината на излез од прилагодување и осигурајте се дека јачината на звукот што сакате.Функција : 1. Напон : 110 V/60 Hz 2. Површината е од не ' рѓосувачки челик 3. Пневматски 4. Пополнување волумен (ml) : 50 - 500 5. Пополнување точност (FS) : ±0.5% 6. Капацитет на производство (циклус/мин) : 1-25 7. Применливи толеранција (m3/min) : ≥0.1 8. Надворешните димензии : 44.88*18.90*37.40 (114*48*95) 9. Нето тежина (kg) : 54kg (118.8 lb) 10. Применливи притисок (Mpa) : 0.4-0.9 Објект се Вклучени : 160751 110 V 500ml Паста Пополнување на Машина со Застане.

R

Слични производи