.

.

Teerwere Vernier Caliper Индустриски Одделение Двојно Внатрешниот Ритам Vernier Caliper Внатрешни Мерење Caliper Внатрешен Дијаметар Дигитални Caliper (Боја : Сребро, Големина : 300мм)

Teerwere Vernier Caliper Индустриски Одделение Двојно Внатрешниот Ритам Vernier Caliper Внатрешни Мерење Caliper

DEN 1041.60
Количината на стоката

Без разлика што ќе треба да се измери, мали или поголеми објекти, внатре празнини помеѓу два објекти или длабочината на дупката, на caliper се случува да биде суштински дел на алатката кутија,фактот дека тоа е дигитален caliper, едноставно ќе се направи на работа кои многу попрецизно.Деликатна & Квалитет Структура:Дигитални vernier caliper е направен од висок квалитет на закорави од не ' рѓосувачки челик, рѓа отпорни и отпорна на прашина и нота на вода од која било насока.Вонредни Екран : висококвалитетен LCD екран го прави лесен за читање.Палецот тркалање и заклучување со завртки обезбеди лесно лизгање, прецизното позиционирање и фино прилагодување.По-продажбата на заштита : Ако производот има било какви проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви помогнат да се реши тоа, да обезбеди замена или враќање на средствата.Овој електронски дигитални caliper, кои ќе ви даде опција на обезбедување на личности или metric или инчен единици,способност да го ресетирате отчитување на нула во било кое време по слајд ќе ви овозможи да се земе диференцијални readouts како што се бара.Таа е идеална за мерење алатка за широк спектар на индустриски, електрични, hobbyist и автомобилската апликации.Мултифункционален и Интимни : Кога мерење внатрешни, надворешни, дури и длабочина димензии точно, ова caliper е совршено надлежните.Читања може да биде прикажана или инчи или милиметри.На Нулта функција може да се користи во кој било момент, за да се овозможи мерење на разлики помеѓу мерењата.Пакувањето на производот : 1x vernier caliper.

R

Слични производи