.

.

Јадев Длабинско Кондиционирање на Косата Mask - Маска за Коса За Сува и Оштетена Коса, Коса Masque за Сува и Frizzy Коса

Јадев Длабинско Кондиционирање на Косата Mask - Маска за Коса За Сува и Оштетена Коса, Коса Masque за Сува и

DEN 1060.32
Количината на стоката

Јадев Длабоко Навлажнувачки Коса, Маска за Сува и Frizzy Коса Е Формулиран со добрина од Бадем, Meadowfoam и Маслиново Масло кои коса и moisturizes формира слој, кој го штити косата од оштетување поради прекумерно сушење.Јадев Длабинско Кондиционирање на Косата Маска за Сува Коса Работи Својот Пат во Внатрешноста на Кутикулите да се Врати и да придавам Влогови Од Корените.Се работи за оштетен, досадна и frizzy косата и ја зајакнува здрава коса.Нанесете мала количина на Јадев климатизација маската на мокра коса, се до завршува.Исплакнете по 5-10 минути.Се користи толку често колку што е потребно.SLS и Paraben Слободни.ЈАДЕВ ДЛАБИНСКО КОНДИЦИОНИРАЊЕ на КОСАТА MASQUE ЗА ОШТЕТЕНИТЕ & ДОСАДНА HAIRBerkowits Јадев Длабоко Обновување на Кондиционирање на Косата Маска за сува коса и оштетена коса е комбинација на добрина на Бадемово масло, Маслиново масло и Meadowfoam масло за поправка на сува, оштетена и досадна коса.Нејзиното природно добиени екстракти се богати со Витамини и Амино киселини кои додава сјај и silkiness на косата.Ако сте feded со вашата сува и оштетена коса, и во потрага по било каква коса masque за сува и frizzy коса, Berkowits Јадев е најдобар избор на пристапна цена.Ова е длабоко балсам за коса и поправка на вашиот сува и оштетена коса.Ова е работа како маски за коса за сува коса, како и длабоко средство за смекнување на косата маска за оштетена коса.За досадна и сува коса, Berkowits јадев е најдобар коса маски за сува и frizzy коса, со соодветна исхрана.Клучни Actives Meadowfoam Масло : Full на масни киселини, ова масло е исто така богат со витамин Е и антиоксиданси.Нејзините помага на косата да ја задржат влагата и додава сјае на косата.Бадемово Масло е Со висока концентрација на протеини, Витамин А, Б & E и омега масни киселини, додава сјај за досадна, сува коса, нејзината влага запечатување својства исто така да помогне во борбата против сплит завршува.Маслиново Масло : Неговата богата moisturising својства се заклучи во влага, додадете губење на косата и да ви помогне да се избегне frizzy коса.Глицин : Една амино киселина, се додава сјај и ја зголемуваат јачината на косата.Тоа, исто така, помага со сува/ронлив скалпот.Ingredients Purified на вода, Светлина Течни парафински, Глицерин, Isopropyl Myristate, Stearyl алкохол, Cetyl алкохол, Стеаринска киселина, Steareth 2, Steareth 21, Cyclohexasiloxane, Meadowfoam семе масло, Бадемово масло, Маслиново масло, Глицин, Polyquat-7, Hydroluzed Zein, Cetyl Trimethyl Амониум Бромид, Disodium E. D. T. А, Methylchloroisothiazolinone и Methylchloroisothiazolinone и Methylosothiazolinone, Мирис.

R

Слични производи