.

.

Lazaga Мини Куче Кората се Контролира Уред, Отворено Анти Лае Ултразвучно Куче Кората се Контролира Sonic Кората Заплашување Silencer Престане да Лае Кората се Запре Repeller, Б?

Lazaga Мини Куче Кората се Контролира Уред, Отворено Анти Лае Ултразвучно Куче Кората се Контролира Sonic Кората

DEN 1130.40
Количината на стоката

►УЛТРАЗВУЧНО КОРАТА КОНТРОЛА : Најновата надградба на верзија, да се спречи прекумерна, бучни куче лае од емитуваат ултразвукови звукот на тишината куче; поефикасно од стара верзија заплашување и водоотпорен. ►БЕЗБЕДНО За кучиња 6 месеци и постарите ДО 50 МЕТАРСКИ ОПСЕГ.Без потреба од традиционалните јака е безбедно за повеќето сорти на кучиња. ►МИНИ ДИЗАЈН : Ова ултразвучно анти лае контролер доаѓа со добро дизајнирана мини форма, може да бидат обесени на дрво, внатрешен, надворешен ѕид или ограда пост да се запре било кучиња лае(во рамките на опсег); Четири копчиња за работа, вклучувајќи тест копчето, исклучување копче и 3 ниво копчиња. ►ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : Работи 9-Volt батерии (не се вклучени),просекот на животниот век на батеријата 5-6 месеци, во зависност од користат. ►Карактеристики : 1.Издржливи водоотпорна за внатрешна употреба на отворено 2.Користете низок интензитет ултразвучно, молчи за луѓето, нема штетни 3.Користете ултразвучно звук за да ги спречи несаканите лае, поефикасни 4.Детектира barks до 50 метри со водоотпорен чувствителните внатрешни микрофон 5.Четири нивоа на работењето, вклучувајќи и тест на владата.Прекинувач со 4 Нивоа на Работа : Тест-се користи за проверување на микрофон и звучник се функционални - 1=Низок Опсег-до 15 метри - 2=Среден Опсег до 30 метри - 3=Висок Спектар-до 50 метри ►Како Тоа Функционира? 1.Кога отворено кората контрола е во рамките на опсегот на лае кучето, микрофон ги собереш на звук и на единицата автоматски се активира. 2.Отворено анти кората контрола емитира ултразвукови звук.(ултразвучно звукот може да биде земен на распит од кучиња, но молчи за луѓето) 3.Стресна со пискав звук, кучето треба да престане да го лае, тоа ќе го поврзе својот кората со оваа непријатна бучава. 4.Кога кучето ќе престане да лае ултразвукови звук, исто така, ќе престане. ►Како Да Го Пробате? 1.Прилагодување на knob на "ТЕСТ" копчето. 2.Местото на објектот на позиција која е една испружена рака далеку од вас. 3.Свирче да го микрофонот на објектот гласно,ако LED трепка Зелено,и можете да го слушнете титкање за бучава,потоа објектот работат правилно. ►Спецификација : Материјал : Пластични Големина : (L) x (W) x (H) 7.7 x 6.3 x 4.2 cm / 3.03" x 2.48" x 1.65"(appr.) ►Пакетот Вклучува : 1 x Нови Отворено Кората Контрола 1 x англиски јазик Прирачник ►Забелешка : 1.Имајте на испружена рака далеку од човечките уши за да се избегне слушно оштетување.Ако куче почнува лае додека сте поставување, монтажа или виси на Отворено Кората Контрола. 2.Ако кучето е глув или оштетен слух, тој не може да реагира на Отворено Кората Контрола.

R

Слични производи