.

.

Смит-Купер Меѓународни 8501L Серија Месинг Врата Вентили, Вода за пиење Услугата, Не-Зголемувањето на Матични, Внатрешно, 1-1/2 NPT Женски

Смит-Купер Меѓународни 8501L Серија Месинг Врата Вентили, Вода за пиење Услугата, Не-Зголемувањето на Матични,

DEN 1018.56
Количината на стоката

Изработени од месинг за поголема отпорност на корозија од челик.Не-зголемувањето на месинг матични останува фиксиран во место кога вратата е крева или спушта за ниска царинење употреба.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми за поврзување на машки навој за цевки. 200 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за вода, нафта и гас (WOG).Топ-монтирани рака на воланот за намалување и укинување на портата.Смит-Купер Меѓународни 8501 L серија месинг врата вентил не-зголемувањето на матични, и женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на двата краја.Тоа има зезнав хаубата, и неговата месинг изградба обезбедува отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Дувачкиот може да биде поврзан со бакар, месинг, пластика, алуминиум и челик заварени.Не-зголемувањето на месинг матични останува фиксиран во место кога вратата е крева или спушта, што го прави погоден за низок грешки или подземни употреба.Матичните содржи PTFE внатрешни пакување за да се спречи протекување.Овој вентил има максимален притисок оценка на 200 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за вода, нафта и гас (WOG).Овој вентил женски NPT теми на двата краја за поврзување на машките цевки со построги пломби од директно теми.Монтиран на врвот на вентил, на рачно управувани од страна на тркалото го активира внатре завртка механизам, кој лифтови и го намалува нивото на врата за да се почне и да се запре протокот помеѓу поврзани цевки.Овој вентил ги исполнува Националните Санитарни Фондација (NSF)/Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI) 61-8 стандарди за обезбедување на квалитет и е сертифицирана да Калифорнија AB1953. Портата вентили за контрола на проток во системот на цевки со кревање на портата надвор од патот на пареа, течности или гасови.Тие се дизајнирани за да блокирате или дозвола проток, како на вибрациите и силата на протокот постојано паѓа а делумно се намали портата може да го оштети портата и седишта.Да се приспособат на различни текови и притисок барања, гејтс дојде во четири вида : цврсти оптоварување (соодветни за речиси сите течни услуга), флексибилни оптоварување (соодветни за пареа услуга), сплит оптоварување (соодветни за нормална температура, не-кондензирање гас и течни услуга, вклучително и корозивни услуга), и паралелно диск (соодветни за висок и низок притисок апликации).Рака тркала или го активирате држела на завртката механизам во вентил за хаубата, кој доаѓа во различни дизајни, да се отвори и ја затвори портата.Унија bonnets се препорачува за изградба на услугата цевки, навој-во (или завртка-во) bonnets работат и за полесни-должност употреба, и им била заклучена тело-хаубата конекции се употребуваат првенствено во железо мулти-вклучување и вентили.Повеќето портата вентили треба или зголемувањето на стебло, која се движи нагоре и надолу со портата, или не-зголемувањето на матични, кој останува фиксиран во место.Кога е затворена, портата и своите седишта форма тесни planar плафонски површини, идеален за линеарни течен проток.Портата вентили се користи во воздух, гас, течност, пареа и апликации.Смит-Купер произведува широк спектар на цевководни фитинзи и вентили.Компанијата е со седиште во Трговија, Калифорнија, и ги исполнува соодветните ANSI, ASTM, и Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9002 стандарди.

R

Слични производи