.

.

Јас LUV LTD Кабина англиски Семејно Презиме Историја Книшка со Кус Историски Факти

Јас LUV LTD Кабина англиски Семејно Презиме Историја Книшка со Кус Историски Факти

DEN 861.60
Количината на стоката

Секој најмалиот дел на велика Британија ги има додаде нешто, по извесно време, на нацијата историја.Секој век во кои историјата ги произведува своите херои, неговите соработници и неговиот негативците.Нашите презимиња се она што линк ни за таа историја.Со фасцинантна историја на велика Британија и Британскиот народ.Најдете, каде што се вклопуваат во оваа стручно истражени и beautifully presented Семејна Историја Книшка за свој презиме.Дали сте се купи оваа да се учат на вашето семејство историјата, или како подарок за некој друг, тоа е сигурно да се фасцинира и изненадување.Лесно pocketable во 14.5 cm x 10 cm, тоа е малку рудник на информации и одличен подарок со една прекрасна личен допир.Книгата опфаќа голем вовед во историјата и потеклото на вашето семејство име.Ова го прави голем дар за сите возрасти.Ние може да не сите се направи историја, но историјата направени сите нас.Име се најде во текот на Британските Острови од најраните времиња, 'Кабина' бројки видливо во историскиот рекорд на голем број на нации.• Од револуционерна политика на крајот на седумнаесеттиот век во Англија и деветнаесеттиот век убиството на еден Американски Претседател во големи хуманитарни причини, носители на име имаат стекнато и слава и срам.• На шарени и истакнати приказна на Кабини е кажувал тука.

R

Слични производи