.

.

GWHOLE Мултифункционален Воена Метал Sighting Навигација Компас со Inclinometer и Термометар за Пешачење, Кампување, Географија, Boy Scout

GWHOLE Мултифункционален Воена Метал Sighting Навигација Компас со Inclinometer и Термометар за Пешачење, Кампување,

DEN 263.76
Количината на стоката

Висока точност до 0.5 степен со вграден-во балон ниво, која ја подобрува точноста и намалување на своите грешки.Со изгради во inclinometer и термометар на дното, овозможува да се измери висина и падини, и знаејќи температура веднаш.Висока јачина инженерство и тешки метали тело, солиден и издржливи, способни за работа под екстремни временски услови.Специјални флуоресцентни светлина дизајн, можете да го користите и читате податоци за тоа во темно средина по апсорбира доволно сонце.Водоотпорен и се тресат-доказ, погоден за motoring, пловењето, кампување, mountaineering, истражување, лов и други активности на отворено.Знаете каде во сите времиња и никогаш не се изгуби повторно со користење на овој Lensatic Clinometer Компас Спецификации : Боја : црна Материјал : метал Производ големина : прибл. 7x 5.2 х 2.5 цм Производ тежина : околу. 333g Карактеристики : Термо-еластична течност-исполнет капсула со варијабилна dial Ротирачки рамки прстен Владетел единици на страни мерење инчи & сантиметри Изградена-во балон ниво Виткање палецот прстен Tripod завртка дупка на база Прилагодливи диоптрија sighting леќа Sighting линии на покрие Имплементацијата на табелата за агол, од тебе & растојание на задниот плоча Тешки-должност дигитални маскирна печати покријат Пакет се вклучени : 1x Gwhole Lensatic Компас (со Торбичка & Lanyard) 1x упатство на англиски јазик, Совети : 1.Компасот не им е дозволено да бидат премногу блиску до магнетното поле, на покажувачот можеби ве вознемируваат, ве молиме да користите далеку од магнетни полиња. 2.Светлосен ефект се однесува на phosphor прав под дневна светлина, флуоресцентна светилка, итн, може да се види по зрачењето.За подолго зрачењето време, светлечки индикација е повеќе издржливи.Нема светлосен ефект без светлина.

R

Слични производи