.

.

Гербер 22-80131 Експерт-M Фенерче

Гербер 22-80131 Експерт-M Фенерче

DEN 2918.88
Количината на стоката

Висока излезна енергетски ефикасни бела LED диода.Лумен излез надминува 100 lumens за над 60 минути, регулирани circuitry за доследно извршување на излез.Солиден лесни авиони одделение алуминиум тело со тип II тешко anodize црна слој.Голема опашка капа копчето за еден употреба и сигнализација, полесно е да се користи додека се носат ракавици.Реверзибилна универзална клип, attachable да MOLLE webbing, Пара-кабелот прилагодлива и вода доказ до 3 метри.Од Производителот На Гербер 22-80131 е воена специфични светилка со висока излезна енергетски ефикасни бела LED во солиден компактен дизајн.Оваа светилка е една од најпаметните, повеќето од големите светла на пазарот.Оваа светилка има голем притисни копче за еден употреба и сигнализација.Анти се тркалаат рамки.Scallops за лесни за откривање на flash површина, спречува батеријата мозоци.Реверзибилна MOLLE компатибилен клип, Пара-кабелот прилагодлива.САД го направиле.

R

Слични производи