.

.

Pelco IMM12027-B1S 12 MP 270° Панорамски Површина, Затворен Вандалот Мрежна Камера, Црна

Pelco IMM12027-B1S 12 MP 270° Панорамски Површина, Затворен Вандалот Мрежна Камера, Црна

DEN 969.60
Количината на стоката

Постојана, лесна situational свест - Зумирате за детали живеат или на групата со клиентската страна на dewarping.Повеќе извонредно PTZ ставовите на видео систем за управување (VMS) - До 12 Мегапикселна (4 x 3 MPx) резолуција за подобро детали во далечина.До 30 рамки во секунда (fps) - Извонредни WDR и ниско-светлина перформанси во исто време.Pelco H. 264 Smart Технологијата за Компресија - 8 Pelco видео аналитичка однесување.Складирање (Micro SD) - ONVIF Профил S и Профил G conformant.На Optera IMM Серија камера со Sure Vision 2.0 обезбедува panomersive искуство со лесна situational свест која обезбедува stitched и помеша панорама.IMM Серија, исто така ви овозможува да зумирате за детали во повеќе интуитивен извонредно ставови од видео систем за управување (VMS).Други мулти-imager решенија може да се неповрзани со одделни потоци надвор од редот.IMM Серија транспарентно да се интегрира видео преку сите сензори на камерата, презентирање лесна корисничко искуство од подесување за гледање.IMM Серија нуди panomersive искуство со извонредна и водечка индустрија на квалитетот на сликата со Sure Vision 2.0 технологија.Sure Vision 2.0 обезбедува одлична ниско-светло перформанси и вистински широк динамички опсег (WDR), постојано и истовремено.Со супериорен WDR, анти-блум технологии, 3 D бучава филтрирање и напредни тон мапирање, Sure Vision 2.0 прави IMM Серија способен за доставување одличен квалитет на слика во многу предизвикувачки услови на осветлување.IMM Серија обезбедува близина реално време на фотографирање со една рамка го оценувате до 12.5 рамки во секунда (fps) при полна резолуција.Ова видео е претставен од камерата во повеќе струи кои можат да бидат кодирани во Х. 264 ниво 5.1 висок профил и ограничени променлива малку снимање (CVBR) за ефикасно кодирање за да се зачува видео складирање и пропусен опсег.IMM Серија се карактеризира со целосен пакет на осум Pelco видео analytics применува во едно широко поле на гледање.Pelco однесувања вклучуваат Напуштен Објект, Adaptive Движење Откривање, Камера Саботажа, Насочен Движење, Loitering Откривање, Објект Пребројување на гласовите, Објект Отстранување, и Запре Возилото.Овие однесувања се овозможи на операторите да се фокусира брзо на настани и области на интерес.IMM Серија е дизајнирана со Моќ над Ethernet Плус (Рое+) за да се поедностави планирање, инсталации и монтажа.Рое+ работи со Рое+ от мрежа за прекинувачи или моќ инјекторите.

R

Слични производи