.

.

VIBRANIC Бакар Шише за Вода 34oz Половина Дијамант Зачукуваше Течење Доказ, Совршен Ајурведа Бакарни Садови за Спорт, Фитнес, Јога, Природно Здравствени Придобивки

VIBRANIC Бакар Шише за Вода 34oz Половина Дијамант Зачукуваше Течење Доказ, Совршен Ајурведа Бакарни Садови

DEN 767.76
Количината на стоката

СТРАНА НАПРАВЕНА ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Направени во Индија, Чист Бакар. 100% leakproof & рачно изработени до совршенство.ШИШЕ КАПАЦИТЕТ & ФАКТИ - 34 Оз или ~1 L.Бакар менува бојата кога е изложена на воздух/влага.Овој процес на оксидација на чист бакар метал е корисен процес кој помага во водење на свежа вода и одржување на добра здравјето на срцето.АЈУРВЕДА ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ : Традиционално, вода лево преку ноќ во бакарни садови добива украсена со бакарни јони, бидејќи на Oligodynamic ефект.Овој обвинет вода помага баланс на три doshas.Овие doshas се Vata, Pitta, и Kapha одговараат на психолошка, емотивна и ментална состојба на постоење.Тоа исто така може да помогне и не се ограничени само на подобрување на вашиот имунолошки систем, им помогне на варењето, подобро заеднички здравје, железо апсорпција и многу повеќе здравствени придобивки.ОДЛИЧНА ДИЗАЈН - Половина Дијамант Зачукуваше шише има висок сјај.Alluring изгледот на чист бакар е акцентирани со динамичен врежани текстурирање заедно сите страни.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ - Ние го препорачуваме за перење на бакар шише со користење на лимон & сол.Да го стори тоа, стискаш лимон во шише и додадете 1 лажица сол & 1 чаша вода, потоа затворете го капакот и се тресат на шише за вода.VIBRANIC е Водни Чист Бакар Шише за Вода - Течење Доказ - 34oz - Половина Дијамант Зачукуваше.Добиете повеќе од вашиот редовно вода за пиење.Нека оваа древна пракса на бакарни садови користете создаде нов почеток за вашето тело.Совршен Ајурведа Бакарни Садови за Спорт, Фитнес, Јога, Канцеларија, и Училиште користите за да ги задржи свежа вода и искористување на повеќе здравствени придобивки заедно! ✨ ПРИДОБИВКИТЕ на нашата Бакар Шише вклучуваат : ⭐ врвен квалитет, изработена од чист бакар во Индија ⭐ Leakproof, на трајни силиконски прстен спречува протекување или spillages ⭐ Висока 1 L/34 Oz за јачина на бакар шише е совршен за чување на вода ПРИДОБИВКИТЕ на водата за пиење од Бакар Шише вклучуваат и не се ограничени на : ⭐ Бакар помага за одржување на Дигестивниот систем и Помага Варењето ⭐ Помага да се Зголеми ниво на енергија ⭐ се Подобри Имунолошкиот Систем ⭐ Подобро Заеднички Здравје и Железо Апсорпција ⭐ Помага да се зголеми природната тен ⭐ Помага да се забави на физичкиот процес на стареење ~ Колку долго треба да се продавница водата пред пиење? - Мора да се чуваат најмалку 4 часа, продавница е 12+ часа за да се добие максимална корист Чувајте ги вашите вода свежи и уживајте во тоа каде и да одите!Answer : ___________________________ Note : Ова шише е направен од Чист бакар и оттука склони кон својата природна карактеристика на оксидација кои може да резултира со затемнување на површината или темни дамки во внатрешноста.Ова е НОРМАЛНО и знак на ЧИСТ БАКАР.Процесот на оксидација помага во одржување на свежа вода. *Ве молиме прочитајте предупредување и чистење инструкции во кутијата пред првата употреба. *Овој производ не е наменет за лекување или лек за секоја болест.Внимание : Ова шише не е наменета да се носат топла вода.Сметководствена топла вода во ова шише може да предизвика сериозни изгореници.

R

Слични производи