.

.

MG1‑30 Вода Печат, MG1‑30 Commenly Користи Механички Печат со База за Пумпа Литургија Механички Печат за Пумпа Литургија Вода Печат

MG1‑30 Вода Печат, MG1‑30 Commenly Користи Механички Печат со База за Пумпа Литургија Механички Печат за Пумпа

DEN 1552.80
Количината на стоката

На запечатување лице е управувано од страна на пролетта и на "L"облик на прстен, и нема лепак конекција.Сите се соочуваат со материјали може да се interchanged.Направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, ова механички печат е издржлив и има долг животен век.Генијален дизајн на дното содржи повеќе функции, како што се запечатување лице заграда, на средно запечатување компонента и се вози јака.Производот се препорачува за должности кои содржат солидна медиуми, на пример, во отпадната вода и отпадни води апликации.MG серија механички печат е еден од најчесто користените пломби со широк спектар на апликации, кој е практичен и корисен.Функција : 1. MG серија механички печат е еден од најчесто користените пломби со широк спектар на апликации, кој е практичен и корисен.2. Направени на разновидност на високо‑квалитетни материјали, ова механички печат е издржлив и има долг животен век.3. Генијален дизајн на дното содржи повеќе функции, како што се запечатување лице заграда, на средно запечатување компонента и се вози јака.4. На запечатување лице е управувано од страна на пролетта и на "L"облик на прстен, и нема лепак конекција.Сите се соочуваат со материјали може да се interchanged.5. Производот се препорачува за должности кои содржат солидна медиуми, на пример, во отпадната вода и отпадни води апликации.Спецификација : Предмет Тип : Вратило Seal Material : Графит, Силициум Карбид, Butyronitrile Model : MG1-30 Usage : Вратило Seal Application Предмет : Пумпа, Kettle Working Притисок : 1 (MPa)Температурата на работа : 120℃Тип : Динамична Прстен Пакет Листа : 1 x Вратило Seal1 x База.

R

Слични производи