.

.

Ремингтон Индустрии 24UL1007STRRED UL1007 AWG 24 Мерач Заробени Hook-Up Жица, 300V, 0.0201 Дијаметар, 100' Должина, Црвена

Ремингтон Индустрии 24UL1007STRRED UL1007 AWG 24 Мерач Заробени Hook-Up Жица, 300V, 0.0201 Дијаметар, 100' Должина,

DEN 914.40
Количината на стоката

Должина : 100 Метри.Изолација : PVC (0.016" Дебела).Тип : UL1007 Заробени Жица (7/32).Боја : Црвена.Напон Оценка : 300 Volts.Поврземе жица се користи во различни општа намена електрични апликации.Заробени бакарна жица обезбедува добра електрични конективност додека сте PVC изолација ја штити жица против триење, хемикалии, масла и растворувачи.Жица согласува да УЛ и МИЛИ-спецификации спецификации, и обезбедува одлични униформност за лесна за обработка, одземање и престанок.Достапни во Црна, Црвена, Бела, Сина, Зелено и Жолто.

R

Слични производи