.

.

Nikon Еден Фокус Леќа af-s NIKKOR 20 mm f/1.8 G ЕД AFS20 1.8 G(Јапонија Увоз-Нема Гаранција)

Nikon Еден Фокус Леќа af-s NIKKOR 20 mm f/1.8 G ЕД AFS20 1.8 G(Јапонија Увоз-Нема Гаранција)

DEN 18672.00
Количината на стоката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .F Планината Леќа/FX Формат Максимална Бленда : f/1.8. Две Aspherical и Две ЕД Елементи Нано Кристал Слој.Заден Фокус Систем.Внатрешен Фокус, Молчи Бран Мотор.Мека Торбичка, Леќа Худ Вклучени.На Nikon AF-S NIKKOR 20mm f/1.8 G ЕД Леќа е широк агол леќа, кој е компатибилен со двете целосна рамка FX и DX исечете сензор камери.Брза f/1.8 максимална бленда овозможува плитки длабочина на полето за селективно фокус употреба, како и пукање во ниско-светло ситуации.На објектив обезбедува 94? агол на гледање (30мм, 70? еквивалент на DX-format камери), и има минимум фокус растојание од 7.8", што ќе ви овозможи да добиете блиску до вашиот предмет, додека изолирање од позадина.Две aspherical и две Екстра-ниска Дисперзија елементи со Нано Кристал Слој се намали sagittal светкаат и хроматска аберација, за производство на остри слики низ рамката.Nikon поле се Фокусира Систем го елиминира промени во физичката должина на објективот при фокусирање.Тивок Бран Моторот овозможува брзо, во близина на-молчи autofocusing.Мека торбичка и леќа худ се вклучени.

R

Слични производи