.

.

10 Парчиња Коса за Сечење Чешел парична Казна Заб Стил Чешел Берберот-Стајлинг на Коса и Чешел Clipper Сечење Чешел за Дома Салон Бербер (Око-фаќање на Бои)

10 Парчиња Коса за Сечење Чешел парична Казна Заб Стил Чешел Берберот-Стајлинг на Коса и Чешел Clipper Сечење

DEN 278.16
Количината на стоката

Внимателен дизајн : овој бербер чешел е дизајниран со половина долги заби и половина кратко заб, кој е погоден за вас да се направи фризура, кога ќе се намали коса во близина на ушите, на краток заб во рамките на чешел справи може да ги задржи вашите уши од скокотливи.Специфични тематски содржини : ќе добиете 10 парчиња clipper сечење чешли во различни бои, нивните светли бои може да се создаде една весела расположение во текот на косата процес, погодна за двете професионални коса салон или barbershops.Стабилен и сигурен : овој стајлинг на коса и чешел се направени од квалитетни пластични, анти-статички, отпорни на топлина, силен и не е лесно да се скрши, можете да го користите за долго време, и чешел, исто така, има трајни заби кои нема да се повлече или метежот на косата.Преносни да се носат : овој стил бербер чешел има мали димензии, кои лесно може да се стави во вашата чанта, рачна ташна или во џеб, исто така, тежината на овој чешел е светлина, тоа е лесно да се носат околу нив.Широк применливост : нашата коса за сечење чешли се погодни за користење кога ќе се намали или боја вашите клиенти коса, тоа може да се примени за да се применат коса боја на косата, обично за да додадете сјај за темна коса, тоа е исто така пригоден за работа со фен, тоа би можело да се брза на косата.Различни usages : Ова коса за сечење чешел е дизајниран за фризерски салон и дома косата, може да ги исполни вашите различни коса за сечење потреби, тие се чувствуваат удобно за да ги користите кога ќе се земи за дршката, користење на овие чешли може да направи вашата секојдневна работа полесно.Удобно да го користите : Овие убави заби на овие clipper сечење чешли се мазни и нежни за скалпот, може да помогне да се отстранат јазли и tangles од вашата коса, соодветна за чешла различни волумени на косата.Карактеристики : Материјал : plastic Size : 20.5 x 4 см/ 8.07 x 1.57 inches Color : како што е прикажано во pictures Package вклучува : 10 x Коса за сечење comb Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

R

Слични производи