.

.

DollaTek 540 21T 4 Столбови Бранеа Моторни и 60A Бранеа ESC Комбо со 6V/3А БЕК Водоотпорен 540 Моторни ESC Комбо за 1/10 РК Тркачки Автомобил

DollaTek 540 21T 4 Столбови Бранеа Моторни и 60A Бранеа ESC Комбо со 6V/3А БЕК Водоотпорен 540 Моторни ESC Комбо

DEN 479.76
Количината на стоката

Висока чистота бакар windings максимизира ефикасноста; прецизност избалансирани роторот,мазност за најдобри сигурност и максимални ВРТЕЖИ во минута; прецизност конструиран за максимална енергетска конверзија;.Висока јачина магнети и dual-топка лежишта дизајн обезбеди одличен вртежен момент и долго време се кандидира.Одличен сет-up,забрзување и линеарноста карактеристики,силна отпорни моменталната способност,добри топлина дисипација.Многу безбеден дизајн : Низок напон cut-off заштита / текот-топлина заштита / гас сигнал загуба заштита.Заменливи четки heatsink дизајн.Директен-лемење жици јазичиња за лесно лемење.Лесно е програмиран и компатибилен со џеб големина програма картичка.Оваа 540 моторни и европската социјална повелба одговара за 1/10 РК тркачки автомобил,100% водоотпорни,моќна енергија ќе ви донесе прекрасно искуство!.Моторни Спецификации : Моторни Големина : 540 Motor се Врти : 21 TMotor Струја : 1.82 AMotor Текст Votage : 7.4 VMotor Макс. Влезен Напон : 11.1 VMotor Дијаметар : 35mm Motor Должина : 55mm Shaft Должина : 12mm Shaft Дијаметар : 3.175 mm ESC Спецификации : Постојана струја : 60 ABurst струја : 80 APower набавка : 2 S Li Po SBEC : 6 V/3 AItem големина : 38 * 32 * 18mm (без жица)Точка тежина : 39g Package Including1 x 540 21 T Бранеа Motor1 x 60 A Бранеа ESC.

R

Слични производи