.

.

Beduan Притисни за да се Поврзете на Воздухот Фитинг, 12mm x 12mm Цевка OD Пневматски Пластични Воздушниот Компресор Цевки Вклучите Директно Поврзување (Пакување од 5)

Beduan Притисни за да се Поврзете на Воздухот Фитинг, 12mm x 12mm Цевка OD Пневматски Пластични Воздушниот Компресор

DEN 203.76
Количината на стоката

Тип : Притисни во фитинзи.Цевка големина : 12mm цевка OD x 12mm Цевка OD.Тело Материјал : Пластика (PET).Применливи Цевка : СТП/НАЈЛОН/PE/PA /PE/ПВЦ мека црево фитинг.Притисок Опсег : 0-145 Pai (0-1 Mpa).Макс Притисок : 217 Psi (1.5 Mpa).Температурата Опсег : 0-60°C 32~140°F. Течност Призна : Воздух Вакуум Вода (без замрзнување).Лесно се инсталира, Само треба еден чекор за да ја завршите инсталацијата.Круг O-Прстени : Тој нуди 360° на ротација, дури и по инсталација на цевки, 360° на ротација може да работат, иако.Beduan Пневматски Фитинзи се компактен едно парче притисни-за-поврзете го вклучите.Сите објекти во Beduan Пневматски композитни опсег се силиконски слободни.Нерѓосувачки челик грчевито држејќи се прстен обезбедува одлична цевка задржување додека D sealwithin монтирање обезбедува позитивен печат на К. Г. на цевка,во двете статичка и динамичка позиции, се должи на оптимизиран дизајн на монтирање шуплина.Beduan Пневматски композитни не треба да се користи за телевизија вртливата applications Body и јака се направени од Најлон 6.6, грчевито држејќи се за прстен е од нерѓосувачки челик, и Г печат и O-прстени се Нитрилна.

R

Слични производи