.

.

(10 ft + 39 ft) Cat8 Етернет Кабел со Голема Брзина Мачка 8 Мрежата Ethernet Печ Интернет Кабел Обложено со Злато, RJ45 Приклучок, Компатибилен со Cat7 Cat6, Gigabit S/FTP LAN Жица од SEPWIK

(10 ft + 39 ft) Cat8 Етернет Кабел со Голема Брзина Мачка 8 Мрежата Ethernet Печ Интернет Кабел Обложено со

DEN 959.76
Количината на стоката

ГРИЖЕТЕ се-БЕСПЛАТНО ГАРАНЦИЈА и БЕСПЛАТНО КЛИПОВИ : Она што Ќе Добиете : SEPWIK Голема Брзина Cat8 Етернет Кабел, 10 X Кабел Врски & Клипови за да можете да ја складирање жици, добредојдовте водич, 180-ден без мака Гаранција (БЕСПЛАТЕН замена и безусловна 180-ден полн со наплата на гаранција) и пријателски услуги на клиентите (Сите пораки ќе се одговори во рок од 24 часа техничка поддршка).Тоа можат да го издржат директна сончева светлина и екстремен студ & влажни & топли временски услови и уште работат ефикасно.СПЕЦИФИКАЦИИ : - Кабел Тип : Категорија 8 (МАЧКА 8) - Опсег : 2000 Mhz - Поддржува : 40 Gbps - Конектор Тип : Злато Позлатен RJ45 - Диригент Guage : 26 AWG - Конструкција : S/FTP (Заштитените Foiled Извртени Пар) - Диригент Материјал : 100% Кислород-бесплатни Бакар - Max Оперативен Напон УЛ : 30 V - Апликација : Smart Home/Канцеларија, Сервер Апликации, Cloud Computing, Центри за Податоци, Високи Перформанси Компјутерски Мрежи Апликација КОМПАТИБИЛНОСТ : - Мачка 8 кабел наназад компатибилен со Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a, Cat6e, Cat7, Cat7a кабел стандарди. - Интернет брзина зависи од многу неизвесна фактори кои вклучуваат кабел, вашиот рутер, се префрлат кутии, останати компоненти на мрежата, и исто така обезбедувач на услуги.УНИВЕРЗАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ : Мачка 8 мрежен кабел може да биде компатибилен со CAT7/CAT6/CAT5/CAT5e интернет кабли.Сите Cat8 кабли се тестирани со Fluke професионален кабел анализатори и поединечно овластени согласно строгите индустриски стандарди со Fluke тестери.Со дополнителни оклопна и подобрување на квалитетот во извртување на парови, Cat8 може да се намали било сигнал пречки во целост.SEPWIK ПРОФЕСИОНАЛНИ ГОЛЕМА БРЗИНА CAT8 ЕТЕРНЕТ КАБЕЛ : ЗАПРЕПАСТУВАЧКА БРЗИНА : SEPWIK Cat8 Етернет Кабел за поддршка на пропусен опсег до 2000 MHz и до 40 Gbps податоци емитува брзина што е 4x фреквенцијата на Мачка 6 A кабел, па можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема во максималната брзина и да сурфате на интернет, да стримувате видео клипови, музички и други податоци со голема брзина без да се грижиш за кабли предизвикување хаос.ИСКЛУЧИТЕЛЕН КВАЛИТЕТ : Cat8 мрежен кабел користете нови заштита на животната средина, материјалните и најнова технологија.Е вашиот најдобар избор за smart home & паметни канцеларија.Тоа можат да го издржат директна сончева светлина и екстремен студ & влажни & топли временски услови и уште работат ефикасно.ИЗДРЖЛИВИ & ВОДООТПОРНА : Висок квалитет Cat8 мрежен кабел користете нови заштита на животната средина, материјалните и најнова технологија, на бакарни жици се завиткани од 0.Можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема со максимална брзина и не губиме време во чекање.Обезбеди универзална поврзаност за Xbox Еден/360, PS3/4, Прекинувачи, Рутери, Модеми, Компјутер, Лаптоп, Мрежни Принтери, Network Attached Storage Уред, Печ Панели, АДСЛ, NAS, Облак Сервер на Податоци, Vo IP телефони и други високи перформанси вмрежување апликации.

R

Слични производи