.

.

Студио Опрема Двоен Идентитет Лабава, Влажно и Суво Минерални Фондацијата, Talc Слободни, .30 унци, Лен

Студио Опрема Двоен Идентитет Лабава, Влажно и Суво Минерални Фондацијата, Talc Слободни, .30 унци, Лен

DEN 648.00
Количината на стоката

БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД на КОЖАТА Нашите шминка помага изнесам својата природна убавина, истовремено обезбедувајќи извонредна покриеност, и даваат на кожата свежа и блескава изглед.ОСНОВА РЕВОЛУЦИЈА Нашите лабава минерали ви нуди најдоброто од двата светови, како што може да се користат мокри или суви.Без разлика дали сакате голи чувство на прав основа, или максимална покриеност на течни еден; Двоен Идентитет е совршен натпревар!.НЕМА ПОТРЕБА ЗА ПОВЕЌЕ ПРОИЗВОДИ Ова шминка елиминира вашата потреба за сите оние посебна прав и течност.Тоа е разноврсна фондацијата која е совршен за секоја сезона или повод.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНИ И РАЗНОВРСНА Едноставно се применува сува фондацијата со прав со четка, или да додадете вашите омилени spf за течни алтернатива.Сето тоа зависи од количината на покриеност и тип на завршница сакате да го креирате.СОВРШЕН НАТПРЕВАР Нашата фондација доаѓа во различни бои, така што можете да ги најдете совршен натпревар за да тонот на кожата.Двоен Идентитет Влажни и Суви Фондацијата е достапно и во : Bisque, Крем, Лен, Природни, Песок, Пченица, Пралина и Суров Шеќер.Студио Опрема е Двоен Идентитет Влажни и Суви Минерални Фондацијата е совршено решение за вашата фондацијата дилема.Дали сакате светлина грациозен чувство на сува подлога, или максимална покриеност на течност, оваа основа е што се опфатени - буквално!Тоа е достапна во разни бои опции, па можете да ги најдете совршено се вклопуваат за тонот на вашата кожа.Види куршуми и слики за повеќе информации.

R

Слични производи