.

.

Boker Manufaktur Solingen 98K Дамаск - Локални германски Орев Скали И Чад Николс Фалсификувани Дамаск Нож, Поединечно Нумерирани

Boker Manufaktur Solingen 98K Дамаск - Локални германски Орев Скали И Чад Николс Фалсификувани Дамаск Нож, Поединечно

DEN 2241.60
Количината на стоката

Пионерски карактеристики беа крило безбедност, со три безбедност позиции, великодушно димензионирани не-ротирачки екстрактор со контролирана кертриџ се хранат и две вертикално заклучување брадавиците на главата на chambered случај. Пионерски карактеристики беа крило безбедност, со три безбедност позиции, великодушно димензионирани не-ротирачки екстрактор со контролирана кертриџ се хранат и две вертикално заклучување брадавиците на главата на chambered случај. На репетирачко пушка беше врз основа на Mauser Систем 98 дабови систем, кој се користи со 98 пушка како стандард оружје на германската Армија како почетокот на Првата Светска Војна.Рачно изработени во Boker Нож Manufactory во Solingen.Единствена ножот со својата нагласена ricasso е отворена од страна на ноктите ник и сигурно заклучен од стабилна backlock.Со благородна лебдечки приказ, сертификат за автентичност и индивидуални сериски број.Извонреден дамаск со 80 слоеви е фалсификувани за нас со Чад Николс со рака во Бранување на моделот.Најдобрите уште во лов ножеви категорија!.Пушка систем на заклучување, меѓународно познат главно како Mauser систем, беше официјално го претстави во Пруски Војска во 1898 година.Се одржи на ова прекрасно нож и да се види магијата се одвиваат токму пред твоите очи.Со благородна лебдечки приказ, сертификат за автентичност и индивидуални сериски број.Рачно изработени во Boker Нож Manufactory во Solingen.УНИКАТЕН ДАМАСК СЕЧИЛОТО : На Boker 98k-Дамаск зема различни елементи на дизајнот на 98k бајонет и е исто така опремен со единствена дамаск сечилото направени на Mauser карабин барел челик.Оваа неверојатна ловечки нож ќе ви донесе да се неверојатни места!На Boker 98k-Дамаск нож зема различни елементи на дизајнот на 98k бајонет и е исто така опремен со единствена дамаск сечилото направени на Mauser карабин барел челик.Светски познатата 98k карабин беше претставен како стандардна услуга пушка од страна на Вермахтот, На германските воени Сили во 1935 година и остана на повеќето широко се користи пиштол од страна на германските војници до крајот на Втората Светска Војна во 1945 година.

R

Слични производи