.

.

Оган Retardant Neoprene Пена Лист со Акрил Лепило - 1-1/2 Дебела x 12 Широк x 24 Долго

Оган Retardant Neoprene Пена Лист со Акрил Лепило - 1-1/2 Дебела x 12 Широк x 24 Долго

DEN 4546.32
Количината на стоката

Облик : Лист; Клеточен Тип : Затворена Ќелија; Материјал : Neoprene.Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќелија; Поддршка Тип : Neoprene.Дебелина : 1-1/2"; Width : 12"; Должина : 24".Боја : Црна; Текстура : Мазна; Компресија Девијации во 25% : 3 psi; Густина : 10 кг / cu.ft.; Затегнувачка Цврстина : 60 psi.Температурата Опсег : -70° до 200° С; Лепило Температура Опсег : -30° до 230° F; Спецификации се Сретна : ASTM D1056 2 C1, УЛ 94 HF-1. Neoprene е најчесто користена пена материјал поради својот добар баланс на сила, масло, вода, и времето отпор.Заедничките апликации вклучуваат индустриски дихтунзи за да го запечати вода, воздух, прашина и други еколошки објекти, автомобилската дихтунзи, и атлетска опрема.Оваа neoprene е полесни и полесно да се компресира од други Neoprene пени.Тоа е, исто така, УЛ наведени за пламен retardance.

R

Слични производи