.

.

VCUCES 100pcs Куче/Мачка Помине Капи,Мека Ноктот Опфаќа,Мека Шепа Опфаќа за Милениче Куче Ноктите,Kitty Помине Чешлање Канџи се Покријат за да се Спречи Гребнатини за да се ?

VCUCES 100pcs Куче/Мачка Помине Капи,Мека Ноктот Опфаќа,Мека Шепа Опфаќа за Милениче Куче Ноктите,Kitty Помине

DEN 95.76
Количината на стоката

【Безбедност материјал】мека шепи капакот е изработен од природен винил смола заверена од страна на Европската UNITASGS заштита на животната средина.Лепак има положено ЕУ MSDS безбедност.Тоа е специјално се користат за милениче куче ноктот покрива.Тоа е не-токсични,отпорни,природно и удобно,и нема да пречи на нормалното однесување на мачки. 【Мулти-функција за заштита на】мека ноктот за кучиња ноктите шепи се користи на кучето е шепи да се направи вашето куче повеќе убави и слатки,како и ефикасно да се спречи кучето е шепи од деструктивни за вашето тело,облека,софи,хартија објекти,постелнина и други куќа мебел Гребење,заштита на куче од играње со други домашни миленици,предизвикувајќи гребење или гребење. 【Лесен за употреба】1.Изберете ја точната големина и обидете се тоа за без лепак.Ако ноктите е премногу голем, трим отворањето на ноктите,2.Трим куче канџи кои се премногу долги и остри за да одговара на должината на ноктите,3.Пополнете го помине капа со мала количина на лепак(износот на лепак е околу 1/3 од внатрешниот волумен на ноктите капа),а потоа нежно повлечете го кучиња канџи,освен, стави капа на ноктите,4.Конечно се набљудуваат за неколку минути,а потоа отпуштете на кучето Да се осигура дека кучињата ноктите се добро обезбедени. 【По примената】Повеќето мачки обично се прилагодат брзо.Кога го користите за прв пат,вашето куче може да не биде во можност да се прилагоди на тоа.Можеби таа ќе се обиде да го гризне или да го исклучите.Ова е нормална реакција на кучиња.Можете да се обидете да го одвлекува вниманието на кучиња.Секоја апликација ќе трае 3 до 6 недели додека вашето куче природно ги шири своите шепи.Сепак,носат брзината варира со куче раси и куче навики.Ве молиме додадете по испаѓање. 【Потсетник и Услуга】 : не се намали прекумерната ноктите и кучиња шепи.Бидејќи мала куче е нокти се премногу мали,мали кучето е канџи не смее да ја надмине крв линија кога се кастри,па ако кучето е ноктите се скрати, ноктите капи не може да се затвори.Ако треба да сеотстранете ја помине капа од кучето е шепа,можете да го користите лак смена или dispersant.Ако ноктите се не соодветни за вашето куче,или ако имате било какви прашања во врска VCUCES кучиња ноктите,ние ги поддржуваме со замена или 100% наплата.

R

Слични производи