.

.

Греење Торба Топла Вода и Вреќи за Болка Греење подлога со Гел Топлина Торбичка Топла Вода во Шише Торба за Болка MLTI Боја

Греење Торба Топла Вода и Вреќи за Болка Греење подлога со Гел Топлина Торбичка Топла Вода во Шише Торба за

DEN 863.76
Количината на стоката

Само 5 до 10 минути за електрично полнење дава на температура подлога за блиску до 120 минути (прибл., во зависност од околната температура) силна поени пренослива батерија греење подлога лесен за употреба и носат помалку електрична енергија потрошувачка лесно.Работа : не бараат пополнување на вода каде да користите полнење топлина подлога е корисно за обезбедување на инстант олеснување од болката и третман на спортски повреди, артритис, болки во вратот, backache, мускулни болки, грчеви, хипотермија, sprains, расте болки.Како да го користите 1 - вметнете го кабелот за напојување на производ со контактот и поврзете го 1а - чувајте го на рамна и levelled површината додека го полните 2 - црвена светлина (индикатор) се започнува веднаш покажува греење е во процес на 3 - по 7 до 10 минути индикатор автоматски се исклучува 4 - можете да го исклучите полнење пред тоа, исто така, да се задржи топлината ниска 5 - топлина подлога е подготвен да се користи 6 - еднаш топлина подлога е обвинет, тоа ќе остане топла за период од 60 до 120 минути.Електричен топла гел торбичка е торбичка исполнет & запечатени со специјален гел, се користи за да обезбеди топлина, обично се додека се во кревет, но исто така и за примена на топлина за одреден дел од телото.Тоа е високиот квалитет на знаците од болки во ладни климатски услови.Дава ослободување од болка и прави да се чувствувате удобно.Може да се задржи внатре во ватенка да се загрее на ватенка или употреба на ниска температура за масажа делови од телото.Електричен топла вода торбичка е торбичка исполнет & запечатени со специјален гел, се користи за да обезбеди топлина, обично се додека се во кревет, но исто така и за примена на топлина за одреден дел од телото.Тоа е супериорен квалитет на знаците од болки во ладни климатски услови.Дава ослободување од болка и прави да се чувствувате удобно.Карактеристики Работи на Електрична енергија без нервози за загревање вода на гас или греалка.Изработени од Мек Материјал.Полна со специјален гел кој ги зачувува нервози на менување на водата, како и во обичните шишиња.Држи вода топло за 2-5hrs многу корисен производ за винтерс Ќе може да се задржи внатре во ватенка да се загрее на ватенка или употреба на ниска температура за масажа делови од телото Целосно Достапни во различни бои инструкции за Употреба Преземат соодветни мерки на претпазливост Вметнете ја жицата во шише & контактот на другиот крај на електричен приклучок Топлина за 3-10 минути само во зависност од барањето го Исклучите и потоа го користи за греење & масажа делови од телото или одржување во вашата ватенка да направи топло Содржина : 1 Греење Торбичка (прибл големина 25 cms X 16 смс во зависност од обликот) 1 Жица за Греење на торбичка (должина околу 26" (65 cms)) Medicare Производи Ад е Сопственик на Брендот.Производот ќе биде млака како редовни топла вода во шише.Прикачување на Хорда : ве Молиме поставете ја тркалезен пластичен капак.Ќе има слот за прикачување на кабел.

R

Слични производи