.

.

Lamaze Органски Бебе бебе-момчиња Органски Бебе Девојка, Момче, Унисекс Rompers, Едно Парче Coverall

Lamaze Органски Бебе бебе-момчиња Органски Бебе Девојка, Момче, Унисекс Rompers, Едно Парче Coverall

DEN 228.24
Количината на стоката

100% Памук.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење.Чист органски : еко-пријателски, природна завршница за супер мекост и помалку намалување.Екстра нежна за бебешка кожа.Направени со 100% GOTS заверена памук.Тоа му треба одговорен однос произведени во фер трговија, одржлив и транспарентен синџирот на снабдување.Sweatshop-слободен производствени капацитети.Еко-пријателски : чист органски памук расте и да се обработуваат без користење груби хемикалии или бои, произведени во oeko-tex заверена објект.Бебе пријателски : проширување деколте или snap пред фуста за лесно и исклучување, без никел прилепува на засилен панели за брза и лесна пелена промени, помалку намалување, tagless етикета нема да ја иритираат вашето бебе е деликатна кожа.Функционална : удобен и лесен за да го носат rompers се совршени за изведба.Можете да изберете да го носат сами или обложени со bodysuits и панталони во кулер времето.Чист органски : еко-пријателски, природна завршница за супер мекост и помалку намалување.Екстра нежна за бебешка кожа.Направени со 100% GOTS заверена памук.Тоа му треба одговорен однос произведени во фер трговија, одржлив и транспарентен синџирот на снабдување.Sweatshop-слободен производствени капацитети.Еко-пријателски : чист органски памук расте и да се обработуваат без користење груби хемикалии или бои, произведени во oeko-tex заверена објект.Бебе пријателски : проширување деколте или snap пред фуста за лесно и исклучување, без никел прилепува на засилен панели за брза и лесна пелена промени, помалку намалување, ознака помалку етикета нема да ја иритираат вашето бебе е деликатна кожа.Функционална : удобен и лесен за да го носат rompers се совршени за изведба.Можете да изберете да го носат сами или обложени со bodysuits и панталони во кулер времето.

R

Слични производи