.

.

Dracast DRWFFL8000B Плус Би-Боја LED8000 Fresnel со Wi-Fi, Сина

Dracast DRWFFL8000B Плус Би-Боја LED8000 Fresnel со Wi-Fi, Сина

DEN 3863.76
Количината на стоката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 8000 W Волфрам еквивалент излез, Боја Рендерирање Индекс : 95, Променлива Боја температура : 3, 200 - 5, 600 K.Безжична контрола преку i OS и Андроид стан. 15-60 Степен прилагодливи Зрак агол, целосно Затемнување контрола.Алуминиумска конструкција, на-табла заден LCD екран осетлив на допир и контрола на копчиња.Вклучува 4-начин Barndoors, напојување, и монтажа Јарем.Фокусот и контрола на вашиот светлина со овој LED8000 Bi-LED Боја Fresnel со Wi-Fi од Dracast која нуди вградена во DMX за далечински прилагодување на светлината е settings - е особено важна карактеристика кога светлината е сместена надвор од дофат.Светлината е проектиран од една моќна LED извор со CRI на 95 за точни боја рендерирање, и тела нуди Fresnel леќа која им овозможува на корисниците да се фокусираат на зрак од 15-60 Степен.Ова би-боја модел нуди променлива боја температура од 3200-5600 K, овозможувајќи им на корисниците брзо и ефикасно да се балансираат тела со двете волфрам и летно извори на светлина со леснотија.Исто така, за директна контрола, корисниците ќе имаат пристап до LCD екран осетлив на допир и контрола на копчиња за да ја прилагодите поставките, вклучувајќи затемнување од 0-100% .На LED8000 е лесно да се монтираат врз стои користење на неговиот јарем со 5/8" приемникот и на тоа доаѓа со универзална 110-240 VAC напојување за работа во светот.Покрај тоа, таа има големите алуминиумска конструкција за издржливост и доаѓа со сет на 4-лист barndoors за лесни за контрола.

R

Слични производи