.

.

EuisdanAA Замена Јасно Бели Меки Силиконски Минијатурни Вакуум Вшмукување Чаша 40mm x 23mm(Reemplazo де ventosa де vacío en минијатура italia in miniatura де silicona blanda blanca transparente де 40 mm x 23 mm

EuisdanAA Замена Јасно Бели Меки Силиконски Минијатурни Вакуум Вшмукување Чаша 40mm x 23mm(Reemplazo де ventosa

DEN 1392.00
Количината на стоката

Вкупна Големина : 40 x 23mm/ 1.6" x 0.9" (Надвор од Кол*H).Направен од силикон, масло и гориво отпорност, отпорност на вода.Робустен, носат-отпорни, вшмукување чаша, која се состои од вшмукување чаша и connection брадавица.За употреба со вакуум опрема вшмукување крајот или негативен притисок и вакуум адсорпција.(Став uso един equipo de vacío един extremo де succión о adsorción де vacío por presión negativa.Вакуум вшмукување чаша треба да биде поврзан со вакуум пумпа пред вшмукување чаша може да си го цица на цел објект.(La ventosa де vacío debe estar conectada con la bomba де vacío antes де que la ventosa pueda succionar ел objeto objetivo.Euisdan AA Замена Јасно Бели Меки Силиконски Минијатурни Вакуум Вшмукување Чаша 40mm x 23mm Features : нафта и гориво отпорност, отпорност на вода, Озонската отпорност, отпорност на атмосферски.Силиконски вакуум вшмукување купови е еден од actuator на вакуум уреди.Оваа силикони вакуум купот е повеќе лесно изградени, поудобно, и има поубав изглед и посилни бебиња способност, итн.Опис на Spanish Reemplazo де ventosa де vacío en минијатура italia in miniatura де silicona blanda blanca transparente де 40 mm x 23 mm Tamaño вкупно : 40 x 23 мм / 1,6" x 0,9" (diámetro екстериерот * H) Hecho de silicona, resistencia ал aceite y запалива, resistencia ал agua.Ventosa робуста y resistente ал desgaste, formada por la ventosa y la boquilla де conexión.Став uso един equipo de vacío един extremo де succión о adsorción де vacío por presión negativa.Ла ventosa де vacío debe estar conectada con la bomba де vacío antes де que la ventosa pueda succionar ел objeto objetivo.

R

Слични производи